Mgr. Daniel Herman

  • KDU-ČSL
ProfileTopCardGraphDescription

Průměrná známka je -0,03. Vyberte Vaši známku.

-3 -2 -1 0 1 2 3 4 5

( -3 je nejhorší známka / +5 je nejlepší známka )

24. 10. 2016 5:28:00

Neochota podřídit se nacistické zvůli zůstává inspirací i pro nás

Neochota podřídit se nacistické zvůli zůstává inspirací i pro nás

Daniel Herman se krátce setkal s dcerou sira Nicholase Wintona.

Předevčírem se v České televizi po vystoupení v pořadu Události, komentáře ministr kultury Daniel Herman krátce setkal s Barbarou Wintonovou, dcerou sira Nicholase Wintona, která byla hostem stejného pořadu. 

Daniel Herman sdělil dceři sira Wintona, zachránce 669 československých dětí před deportací do koncentračních táborů v roce 1939, jak hluboký obdiv a úctu chová k jejímu otci. "Obrovská statečnost a lidskost, stejně jako neochota podřídit se nacistické zvůli zůstávají inspirací pro nás i pro další generace," řekl také Daniel Herman, jehož strýc Jiří Brady byl jako čtrnáctiletý deportován v květnu 1942 do Terezína s o tři roky mladší sestrou Hanou. Děti zde žily bez rodičů, které zavraždili nacisté, až do podzimu 1944, kdy byly rozděleny a odvezeny do Osvětimi.

Jiří byl pak převezen do pobočného tábora Gliwice. V lednu 1945 se mu podařilo během tzv. pochodu smrti uprchnout.  Jeho sestra Hana bohužel holocaust nepřežila, zemřela v plynové komoře. O tragickém osudu malé dívenky vypráví kniha Hanin kufřík.

Profily ParlamentníListy.cz jsou kontaktní názorovou platformou mezi politiky, institucemi, politickými stranami a voliči. Názory publikované v této platformě nelze ztotožňovat s postoji vydavatele a redakce ParlamentníListy.cz. Pro zveřejňování příspěvků v této platformě platí Etický kodex vkládání příspěvků a Všeobecné podmínky používání služby ParlamentníListy.cz.
Diskuse obsahuje 0 příspěvků Vstoupit do diskuse Komentovat článek Tisknout