Mgr. Daniel Herman

  • KDU-ČSL
ProfileTopCardGraphDescription

Průměrná známka je -0,03. Vyberte Vaši známku.

-3 -2 -1 0 1 2 3 4 5

( -3 je nejhorší známka / +5 je nejlepší známka )

3. 4. 2016 22:29:00

Poselství největšího z Čechů pokládám stále za aktuální

Poselství největšího z Čechů pokládám stále za aktuální

Dvoudenní pracovní cestu zahájil ministr kultury ve čtvrtek 31. 4. 2016 návštěvou Muzea Jana Amose Komenského v Uherském Brodě.

 Ve farním chrámu v Uherském Brodě ve čtvrtek vyslechl Daniel Herman „Labyrint světa a ráj srdce“, mimořádný koncertní projekt pro varhany a recitaci skladatele Petra Ebena, komponovaný na Komenského nadčasové texty. Varhanní part přednesl Tomáš Thon a recitací ho doprovodil Marek Eben. Koncert pořádala významná příspěvková organizace MK – Muzeum J. A. Komenského. „Těší mne, že jsem 424. narozeniny Jana Amose Komenského mohl oslavit právě v Uherském Brodě. Poselství tohoto největšího z Čechů pokládám stále za aktuální,“ uvedl ministr kultury. Při této příležitosti se Daniel Herman sešel k neformálním rozhovorům s dalšími představiteli kulturního života regionu.

V pátek ministr navštívil kostel sv. Mikuláše ve Vraclavi, který byl zařazen do programu Obnovy kulturních památek, aby shlédl průběh prací: obnovy břidlicové krytiny a konstrukce krovu kostela. Prohlídce byla přítomna i náměstkyně ministra Anna Matoušková. Daniel Herman se poté sešel se starosty mikroregionu Vysokomýtsko. Obsahem jednání byly především novinky v resortu kultury: památkový zákon, dotační tituly i navýšení rozpočtu ministerstva na opravy památek.

Pracovní cestu zakončil Daniel Herman ve Vysokém Mýtě prohlídkou památek v historickém centrum města: kostela Nejsvětější Trojice, Choceňské brány, chrámu sv. Vavřince a zvonice.

Profily ParlamentníListy.cz jsou kontaktní názorovou platformou mezi politiky, institucemi, politickými stranami a voliči. Názory publikované v této platformě nelze ztotožňovat s postoji vydavatele a redakce ParlamentníListy.cz. Pro zveřejňování příspěvků v této platformě platí Etický kodex vkládání příspěvků a Všeobecné podmínky používání služby ParlamentníListy.cz.
Diskuse obsahuje 0 příspěvků Vstoupit do diskuse Komentovat článek Tisknout