Mgr. Daniel Herman

  • KDU-ČSL
ProfileTopCardGraphDescription

Průměrná známka je -0,03. Vyberte Vaši známku.

-3 -2 -1 0 1 2 3 4 5

( -3 je nejhorší známka / +5 je nejlepší známka )

24. 11. 2015 7:23:00

Příklad, jak se Německo dokázalo vyrovnat se svou nacistickou minulostí

Příklad, jak se Německo dokázalo vyrovnat se svou nacistickou minulostí

Daniel Herman se 21. listopadu 2015 jako zástupce KDU-ČSL zúčastnil volebního sjezdu bavorské CSU v Mnichově.

Současně se zúčastnil otevření výstavy věnované situaci v pobočném táboře KZ Dachau v Mühldorfu, dále památník bývalé hlavní synagogy v Mnichově a novou mnichovskou synagogu Ohel Jakob.

Ministr Daniel Hermana byl na sjezdu oficiálně přivítán jako reprezentant sesterské strany, a v této roli také blahopřál ke znovuzvolení předsedovi CSU a bavorskému premiérovi Horstu Seehoferovi. Hovořil rovněž se zástupci bavorské zemské vlády. Se svým resortním kolegou, zemským ministrem kultury Ludwigem Spaenlem, prodiskutoval  úspěšně pokračující spolupráci na poli kultury obou zemí a připravované projekty na příští rok.

V doprovodu Ludwiga Spaenla se poté Daniel Herman v Mühldorfu zúčastnil otevření výstavy věnované podmínkám v tamním pobočném táboře koncentračního tábora Dachau, kde bylo vězněno na 8000 především židovských vězňů. Slavnostnímu aktu byli přítomni také přeživší, kteří se podělili o své zážitky a zkušenosti.

„Je to další příspěvek ke kultuře připomínání a příklad, jak se Německo dokázalo vyrovnat se svou temnou nacistickou minulostí,“ uvedl při této příležitosti Daniel Herman.

Součástí programu Daniela Hermana byla dále návštěvna památníku bývalé hlavní synagogy v Mnichově, zničené nacisty o křišťálové noci 1938. Návštěvu nové mnichovské synagogy Ohel Jakob pak ministr využil k setkání s prezidentkou židovské obce v Bavorsku Charlotte Knobloch, s níž jednal o možnostech spolupráce při ochraně a přibližování židovských památek mladé generaci.

Profily ParlamentníListy.cz jsou kontaktní názorovou platformou mezi politiky, institucemi, politickými stranami a voliči. Názory publikované v této platformě nelze ztotožňovat s postoji vydavatele a redakce ParlamentníListy.cz. Pro zveřejňování příspěvků v této platformě platí Etický kodex vkládání příspěvků a Všeobecné podmínky používání služby ParlamentníListy.cz.
Diskuse obsahuje 0 příspěvků Vstoupit do diskuse Komentovat článek Tisknout