Mgr. Daniel Herman

  • KDU-ČSL
ProfileTopCardGraphDescription

Průměrná známka je -0,03. Vyberte Vaši známku.

-3 -2 -1 0 1 2 3 4 5

( -3 je nejhorší známka / +5 je nejlepší známka )

31.01.2014 14:20:29

Slovo ministr pochází z latiny a znamená sluha. A tak by to mělo být

Slovo ministr pochází z latiny a znamená sluha. A tak by to mělo být

Daniel Herman byl uveden do funkce ministra kultury

To nejlepší na konec – v pátek byl jako poslední uveden do své funkce lidovecký ministr kultury. Daniel Herman se krátce po jedenácté hodině setkal před budovou Ministerstva kultury s premiérem Bohuslavem Sobotkou a odstupujícím ministrem kultury Jiřím Balvínem, který mu oficiálně předal úřad.

Ministr Herman na tiskové konferenci mimo jiné vyvrátil tvrzení, že chce zavést povinnost platit koncesionářské poplatky plošně, tedy i pro občany, kteří nemají televizi: „Mám média rád a chápu, že takový výrok pro ně byl zajímavý, ale pravdou je, že byl vytržen z kontextu. Řekl jsem, že je dobré se inspirovat v zahraničí, ale také jsem řekl, že v tuto chvíli nelze taková opatření přenést do našich podmínek.“ Svou funkci vnímá jako službu. „Slovo ministr pochází z latiny a znamená sluha. A tak by to mělo být,“ uzavřel Herman.

Profily ParlamentníListy.cz jsou kontaktní názorovou platformou mezi politiky, institucemi, politickými stranami a voliči. Názory publikované v této platformě nelze ztotožňovat s postoji vydavatele a redakce ParlamentníListy.cz. Pro zveřejňování příspěvků v této platformě platí Etický kodex vkládání příspěvků a Všeobecné podmínky používání služby ParlamentníListy.cz.
Diskuse obsahuje 0 příspěvků Vstoupit do diskuse Komentovat článek Tisknout