Mgr. Daniel Herman

  • KDU-ČSL
ProfileTopCardGraphDescription

Průměrná známka je -0,09. Vyberte Vaši známku.

-3 -2 -1 0 1 2 3 4 5

( -3 je nejhorší známka / +5 je nejlepší známka )

9. 6. 2018 17:42:00

Svoboda a odpovědnost, ideály let 1918 i 1989 zůstávají i dnes platné

Svoboda a odpovědnost, ideály let 1918 i 1989 zůstávají i dnes platné

První lavička Václava Havla na Slovensku byla odhalena v Košicích.

V Košicích byla ve středu odhalena už pětadvacátá lavička Václava Havla, a to za účasti bývalých vrcholných politiků a reprezentantů kultury. Lavičky z dílny Bořka Šípka můžeme najít doslova po celém světě, přičemž první z nich byla instalována před pěti lety ve Washingtonu. „Symbolizují demokratický dialog a hodnoty, které Václav Havel reprezentoval, svobodu, demokracii a česko-slovenskou vzájemnost,“ řekl ve své úvodní řeči při slavnostním aktu Daniel Herman, místopředseda KDU-ČSL.

K vzájemnému dialogu se na ní jako první posadili přítomní exprezidenti Rudolf Schuster a Lech Walesa. Za českou stranu byl na slavnostním odhalení přítomen i někdejší kancléř Václava Havla Karel Schwarzenberg /TOP 09/ a Daniel Herman. Spolu s košickým viceprimátorem Martinem Petruškem odhalili typický kruhový stoleček s lípou zasazenou uprostřed a k tomu dvě křesla zdobená sklářskými ornamenty.

Hosté se během slavnostního aktu zamýšleli nad současnou situací v Evropě i jednotlivých zemích, přičemž apelovali na zlepšení vzájemného dialogu i současné politické situace. „I přes smutnou realitu našich současných politických poměrů zůstávají ideje Listopadu 1989 i česko-slovenské vzájemnosti živé. Svoboda a odpovědnost, ideály let 1918 i 1989 zůstávají i dnes platné.“  Řekl přítomným hostům Daniel Herman.

Někdejší vůdce protikomunistického hnutí v Polsku a pozdější prezident Lech Walesa zavzpomínal nejen na Václava Havla, ale i na jejich dlouhý boj s komunistickým režimem. „Tak, jak u této lavičky budou sedávat lidé, jsme s Havlem často seděli a hovořili o boji za svobodu v našich zemích. Spolu s Václavem jsme bojovali o to, abychom byli všichni svobodní. Tuto svobodu jsme vám zanechali a podívejte se, jak jste s ní naložili.“

Profily ParlamentníListy.cz jsou kontaktní názorovou platformou mezi politiky, institucemi, politickými stranami a voliči. Názory publikované v této platformě nelze ztotožňovat s postoji vydavatele a redakce ParlamentníListy.cz. Pro zveřejňování příspěvků v této platformě platí Etický kodex vkládání příspěvků a Všeobecné podmínky používání služby ParlamentníListy.cz.
Diskuse obsahuje 0 příspěvků Vstoupit do diskuse Komentovat článek Tisknout
reklama