Mgr. Daniel Herman

  • KDU-ČSL
ProfileTopCardGraphDescription

Průměrná známka je -0,03. Vyberte Vaši známku.

-3 -2 -1 0 1 2 3 4 5

( -3 je nejhorší známka / +5 je nejlepší známka )

17.07.2016 0:02:00

Věřím, že rezort kultury napomůže rozvoji muzea biblí i rozšíření sbírky

Věřím, že rezort kultury napomůže rozvoji muzea biblí i rozšíření sbírky

Ministr kultury Daniel Herman se tento týden v Nostickém paláci setkal se starostou města Jablunkova a poslankyní Pavlou Golasowskou.

Tématem jednání byl stav kulturních památek a otázky památkové péče v Jablunkově.

Město Jablunkov leží v okrese Frýdek-Místek a je nejvýchodnějším městem v České republice. Má takřka 6000 obyvatel.

„Dominantami našeho města jsou nejen historické náměstí s kašnou a barokní sochou Immaculaty z roku 1655 a slavným Piastovským knížecím domem, renesanční farní kostel Božího těla z roku 1620 přestavěný v novogotickém slohu či krásná budova radnice z roku 1905, ale také Starý klášter se zachovanými klenbami z roku 1861 či novější klášter z roku 1928,“ uvedl starosta města Jiří Hamrozi.

Daniel Herman se zajímal o stav památek i kulturní život ve městě a probíral s panem starostou a poslankyní Pavlou Golasowskou možnosti, jak může Ministerstvo kultury městu v této oblasti pomoci.

Diskutující se dohodli, že Ministerstvo kultury prověří možnost spolupráce s Městským úřadem v Jablunkově v konkrétním případě – ve Starém klášteře má město zájem o zachování a následný rozvoj dosud soukromého muzea biblí. Soukromý provozovatel vlastní na 5000 výtisků této nejčtenější knihy světa. Samospráva by chtěla tomuto sběrateli pomoci se zřízením muzea, které by spravovalo či podporovalo alespoň částečně město. Ministr kultury krom jiného řekl: „Velice rád se do soukromého muzea biblí k panu sběrateli přijedu podívat; věřím, že resort kultury napomůže rozvoji tohoto muzea i rozšíření tak unikátní sbírky.“

Profily ParlamentníListy.cz jsou kontaktní názorovou platformou mezi politiky, institucemi, politickými stranami a voliči. Názory publikované v této platformě nelze ztotožňovat s postoji vydavatele a redakce ParlamentníListy.cz. Pro zveřejňování příspěvků v této platformě platí Etický kodex vkládání příspěvků a Všeobecné podmínky používání služby ParlamentníListy.cz.
Diskuse obsahuje 0 příspěvků Vstoupit do diskuse Komentovat článek Tisknout