Mgr. Daniel Herman

  • KDU-ČSL
ProfileTopCardGraphDescription

Průměrná známka je -0,03. Vyberte Vaši známku.

-3 -2 -1 0 1 2 3 4 5

( -3 je nejhorší známka / +5 je nejlepší známka )

28. 3. 2016 7:33:00

Vzájemná kulturní spolupráce s Indií se utěšeně rozvíjí

Vzájemná kulturní spolupráce s Indií se utěšeně rozvíjí

Ministr kultury přijal v březnu velvyslance Indické republiky a velvyslance Státu Palestina.

Daniel Herman zhodnotil kulturní spolupráci s Indií a nabídl zprostředkování budoucích vazeb mezi českými a palestinskými kulturními institucemi.

Ministr Herman přijal v nostickém paláci J. E. pana Krishana Kumara, velvyslance Indické republiky, který svůj úřad v České republice zastává od října loňského roku. Obsahem rozhovoru bylo zhodnocení naplňování Programu spolupráce mezi ČR a Ministerstvem kultury Indické republiky, který byl ratifikován v r. 2010 v Praze.

Obě strany s uspokojením konstatovaly, že vzájemná kulturní spolupráce se utěšeně rozvíjí. Posledním příkladem je letošní výjezd Filharmonie Bohuslava Martinů, která přerušila odmlku dlouhých šedesáti let, kdy v Indii naposledy koncertoval český filharmonický orchestr. Významný milník v prohloubení kulturní spolupráce pak představoval rok 2014, který byl vyhlášen „Rokem česko-indické kulturní spolupráce“. Mimořádnému zájmu se v rámci tohoto projektu těšila především výstava České hrady, již v Dillí spolu s českým ministrem kultury zahajovali ministr kultury a ministr zahraničních věcí Indické republiky.

Na žádost velvyslance Státu Palestina J. E. pana Khaleda Alattrashe se uskutečnilo v Modrém salonku Nostického paláce také přijetí pana velvyslance ministrem kultury Danielem Hermanem.

Cílem setkání bylo navázání přímých kontaktů a výměna informací o perspektivách spolupráce v oblasti kultury. Dosud tvořila nejvýznamnější segment vzájemné spolupráce rozvojová pomoc ze strany České republiky. Protože dosavadní kulturní spolupráce byla velmi skromná, poskytl Jeho Excelenci pan ministr zejména obecný přehled o kompetencích Ministerstva kultury a o činnosti příspěvkových organizací v gesci Ministerstva kultury. Nabídl také panu velvyslanci zprostředkovací roli Ministerstva kultury při možném budoucím vytváření konkrétních vzájemných vazeb mezi českými a palestinskými kulturními institucemi.

Profily ParlamentníListy.cz jsou kontaktní názorovou platformou mezi politiky, institucemi, politickými stranami a voliči. Názory publikované v této platformě nelze ztotožňovat s postoji vydavatele a redakce ParlamentníListy.cz. Pro zveřejňování příspěvků v této platformě platí Etický kodex vkládání příspěvků a Všeobecné podmínky používání služby ParlamentníListy.cz.
Diskuse obsahuje 0 příspěvků Vstoupit do diskuse Komentovat článek Tisknout