Mgr. Daniel Herman

  • KDU-ČSL
ProfileTopCardGraphDescription

Průměrná známka je -0,03. Vyberte Vaši známku.

-3 -2 -1 0 1 2 3 4 5

( -3 je nejhorší známka / +5 je nejlepší známka )

20. 12. 2015 14:38:00

Vzpomínám na svou návštěvu Itálie poté, co padla komunistická železná opona

Vzpomínám na svou návštěvu Itálie poté, co padla komunistická železná opona

Ministr kultury byl oceněn Zlatým odznakem Italsko-české obchodní a průmyslové komory. Ocenění je udělováno osobnostem, významným způsobem podporujícím italsko-české vztahy a vazby.

Na tradičním Vánočním galavečeru Italsko-české obchodní a průmyslové komory, který dnes proběhl v Hotelu Intercontinental v Praze za přítomnosti Jeho Excelence, velvyslance Italské republiky v ČR pana Alda Amatiho a předsedy CAMIC pana Gianfranca Pinciroliho, obdržel ministr kultury Daniel Herman „Zlatý odznak Komory“. Ocenění uděluje Italsko-česká obchodní a průmyslová komora od roku 2005 osobnostem, které významně podporují a upevňují ekonomické, kulturní i společenské vztahy a vazby mezi Itálií a Českem. 

Ministr kultury byl dnes oceněn Zlatým odznakem Italsko-české obchodní a průmyslové komory
Druhý zleva italský velvyslanec v ČR J.E. p. Aldo Amati, ministr Daniel Herman, vpravo předseda Italsko-české komory Gianfranco Pinciroli.

Ministr Daniel Herman po převzetí Zlatého odznaku uvedl: „Toto ocenění je pro mne opravdu velkou ctí a nesmírně si ho vážím. Itálie je totiž země, která významně obohatila můj život. Vzpomínám si na svou první návštěvu Itálie před 25 lety, krátce poté, kdy padla komunistická železná opona, která po čtyři desetiletí naše tradiční historické vazby narušovala. Měl jsem možnost poznat Řím antický, románský, gotický, renesanční, barokní i současný. Musím říci, že jsem se do italského hlavního města zamiloval a rád se do něj vracím. Navštívil jsem ale i řadu dalších krásných italských měst: Ve Florencii jsem se před bezmála pětadvaceti lety učil krásný italský jazyk. Města Miláno, Assisi, Trento, Padova, Bologna a další místa se mi nesmazatelně zapsala do srdce. Italsko-české vazby a vztahy mají hluboké historické kořeny a právě v oblasti kultury vidíme jejich výrazné stopy a efekty dodnes. Jsou to zdravé tradice a dobře položené základy, na kterých je třeba dále stavět i dnes, v 21. století. A mne bude velmi těšit, pokud do bohaté mozaiky našich vzájemných vztahů budu i nadále moci zasazovat další kamínky našeho přátelství.“

Ministr kultury byl dnes oceněn Zlatým odznakem Italsko-české obchodní a průmyslové komory
Ministr Herman se v krátkém projevu vyznal z lásky k Římu.


Ministr kultury byl dnes oceněn Zlatým odznakem Italsko-české obchodní a průmyslové komory
Dekorování. Foto: Antonín Kapraň
Profily ParlamentníListy.cz jsou kontaktní názorovou platformou mezi politiky, institucemi, politickými stranami a voliči. Názory publikované v této platformě nelze ztotožňovat s postoji vydavatele a redakce ParlamentníListy.cz. Pro zveřejňování příspěvků v této platformě platí Etický kodex vkládání příspěvků a Všeobecné podmínky používání služby ParlamentníListy.cz.
Diskuse obsahuje 0 příspěvků Vstoupit do diskuse Komentovat článek Tisknout