Mgr. František Talíř

  • KDU-ČSL
  • Jihočeský kraj
  • 1. vicehejtman
ProfileTopCardGraphDescription

Průměrná známka je -1,26. Vyberte Vaši známku.

-3 -2 -1 0 1 2 3 4 5

( -3 je nejhorší známka / +5 je nejlepší známka )

17.04.2024 8:09:00

Jsme momentálně vzorem řadě evropských zemí

Jsme momentálně vzorem řadě evropských zemí

Komentář na svém veřejném facebookovém profilu k zahraniční politice vlády Petra Fialy.

 Premiér České republiky do Bílého domu nemíří každý den. Ani každý rok. A rozhodně není zvykem, že by si vyslechl tak silná slova pochvaly jako aktuální premiér České republiky, Petr Fiala.

Mám vystudovanou historii. A víte, co mě vždycky zaujalo? Že když studujeme například dějiny První republiky, tak ty historické momenty se většinou váží na úspěchy či neúspěchy v zahraniční politice ?? Prostě na schopnost mít maximálně dobré vztahy se spojenci a být schopní se bránit společným nepřátelům. V perspektivě mnoha desetiletí je toto mnohem zásadnější, než různé daňové změny či další zákony. 

Často mi lidé při kampani na ulici říkají, že by vláda měla dělat různé věci lépe. A leckdy jim musím dát i za pravdu. V čem ale naše současná vláda dělá skvělou práci, je naše zahraniční politika.

Ať už jde o práci ministra Lipavského, aktivity prezidenta Pavla nebo úspěchy premiéra Fialy. Jsme momentálně vzorem řadě evropských zemí a naše země "boxuje v mnohem vyšší váhové kategorii", než by jí příslušelo dle velikosti ekonomiky nebo množství obyvatel. 

A myslím, že jednou na ni budeme právem hrdí.

Profily ParlamentníListy.cz jsou kontaktní názorovou platformou mezi politiky, institucemi, politickými stranami a voliči. Názory publikované v této platformě nelze ztotožňovat s postoji vydavatele a redakce ParlamentníListy.cz. Pro zveřejňování příspěvků v této platformě platí Etický kodex vkládání příspěvků a Všeobecné podmínky používání služby ParlamentníListy.cz.
Diskuse obsahuje 0 příspěvků Vstoupit do diskuse Komentovat článek Tisknout
reklama