Mgr. František Talíř

  • KDU-ČSL
  • Jihočeský kraj
  • 1. vicehejtman
ProfileTopCardGraphDescription

Průměrná známka je -0,38. Vyberte Vaši známku.

-3 -2 -1 0 1 2 3 4 5

( -3 je nejhorší známka / +5 je nejlepší známka )

11.10.2021 13:49:00

Spolkový život dává naši společnost dohromady

Spolkový život dává naši společnost dohromady

Před krajským úřadem opět vlaje sokolská vlajka. Sokolům děkoval i první náměstek Talíř.

Dovolte mi, abych vám poděkoval za statečnost, kterou Sokolové opakovaně v naší historii prokázali, kdy se osvědčili jako obránci naší demokracie. První náměstek hejtmana František Talíř to řekl u příležitosti vztyčení sokolské vlajky před Krajským úřadem Jihočeského kraje, které se konalo v pátek 8. října v rámci Památného dne sokolstva, který si v tento den připomínáme.

V noci ze 7. na 8. října 1941 za tehdejší heydrichiády bylo při akci Sokol zatčeno 1 500 členů sokolské vrcholné organizace a krajských žup. Ti byli následně vyslýcháni, mučeni a odvezeni do koncentračních táborů, ze kterých se nikdo z nich už nevrátil.

Činnost Sokola byla následně zakázána, protože jej nacisté považovali za „nejnebezpečnější protistátní organizaci“. K přítomným Sokolům i dalším hostům pronesl náměstek Talíř i tato slova: „Chtěl bych poděkovat i vám, že pokračujete a navazujete na sokolské ideály a tradici. Právě spolkový život, který Sokolové představují, dává naši společnost dohromady. A to je v rozdělené společnosti, jakou je ta naše, zvlášť potřeba."

Profily ParlamentníListy.cz jsou kontaktní názorovou platformou mezi politiky, institucemi, politickými stranami a voliči. Názory publikované v této platformě nelze ztotožňovat s postoji vydavatele a redakce ParlamentníListy.cz. Pro zveřejňování příspěvků v této platformě platí Etický kodex vkládání příspěvků a Všeobecné podmínky používání služby ParlamentníListy.cz.
Diskuse obsahuje 0 příspěvků Vstoupit do diskuse Komentovat článek Tisknout
reklama