Mgr. František Talíř

  • KDU-ČSL
  • Jihočeský kraj
  • 1. vicehejtman
ProfileTopCardGraphDescription

Průměrná známka je 2,14. Vyberte Vaši známku.

-3 -2 -1 0 1 2 3 4 5

( -3 je nejhorší známka / +5 je nejlepší známka )

6. 12. 2020 14:49:31

Zachránit železniční most v Červené nad Vltavou

Zachránit železniční most v Červené nad Vltavou

Byl jsem pozván prohlédnout si most u Červené nad Vltavou. Nádhernou technickou památku, které bohužel hrozí zbourání. Hledám tedy možnosti, co by s tím šlo dělat. O jaký most jde?


Jeho stavba započala v roce 1886 a v loňském roce slavil 130 let od svého dokončení. Je tak stejně starý jako třeba Eiffelova věž a byl proto ve své době významný i mezinárodně. S délkou 253 m většinu tehdejších mostu snadno předčil a svého času byl i druhým nejvyšším mostem Rakouska-Uherska.

Ve své době tolik pokroková stavba se nyní již nenachází v dobrém technickém stavu a pro vlaky na trati Písek-Tábor už brzy nebude bezpečná. Plánuje se výstavba nového mostu, tomu starému hrozí demolice. Jeho návštěva mě ale přesvědčila o tom, že zbourat tak výjimečný objekt by byla obrovská škoda!

Jedno z možných řešení by mohla být například cyklostezka či stezka pro pěší, vedoucí přes most namísto železniční tratě. Z pozice kraje se tedy pokusíme obnovit jednání se Správou železnic a napomoci tomu, aby tato památka mohla být zachráněna.

Profily ParlamentníListy.cz jsou kontaktní názorovou platformou mezi politiky, institucemi, politickými stranami a voliči. Názory publikované v této platformě nelze ztotožňovat s postoji vydavatele a redakce ParlamentníListy.cz. Pro zveřejňování příspěvků v této platformě platí Etický kodex vkládání příspěvků a Všeobecné podmínky používání služby ParlamentníListy.cz.
Diskuse obsahuje 0 příspěvků Vstoupit do diskuse Komentovat článek Tisknout
reklama