Mgr. Hayato Okamura

  • KDU-ČSL
  • Hlavní město Praha
  • poslanec
ProfileTopCardGraphDescription

Průměrná známka je -1,18. Vyberte Vaši známku.

-3 -2 -1 0 1 2 3 4 5

( -3 je nejhorší známka / +5 je nejlepší známka )

15.10.2021 15:45:00

Demokratické státy ve střehu před rostoucí vojenskou silou Pekingu

Demokratické státy ve střehu před rostoucí vojenskou silou Pekingu

Komentář na facebookovém profilu k vztahům s Čínou

 Ať chceme, nebo nechceme, zásadním tématem současné mezinárodní politiky je vztah demokratických zemí světa na straně jedné - a autoritativním režimem ovládané Číny na straně druhé.

Není pochyb o tom, že je třeba hájit a podporovat Číňanky a Číňany utlačované a pro následované pro svoji víru nebo demokratické přesvědčení.

Tito lidé k nám obyvatelům Západu - a zejména také jeho demokratickým politikům právem vzhlížejí s nadějí.

Zároveň je však také nutné udržovat dialog s politickými představiteli soudobé Číny, aby se bránilo zbytečné eskalaci vzájemného vztahu, která by mohla vyústit až do ničivého konfliktu.

Cesta, kterou musí urazit společně obě velké civilizace - západní a východní - bude ještě dlouhá. Měla by vést - v perspektivě řady desetiletí a staletí - od vzájemné tolerance až k vytoužené vzájemné harmonii.

Budu-li jako český poslanec vybrán a zvolen do zahraničního výboru Sněmovny, chtěl bych ke zdaru takového dialogu civilizací alespoň maličkým dílem přispět.

Aby mohli žít naše děti, vnuci a pravnuci v míru...

Profily ParlamentníListy.cz jsou kontaktní názorovou platformou mezi politiky, institucemi, politickými stranami a voliči. Názory publikované v této platformě nelze ztotožňovat s postoji vydavatele a redakce ParlamentníListy.cz. Pro zveřejňování příspěvků v této platformě platí Etický kodex vkládání příspěvků a Všeobecné podmínky používání služby ParlamentníListy.cz.
Diskuse obsahuje 0 příspěvků Vstoupit do diskuse Komentovat článek Tisknout
reklama