Mgr. Ing. Ivana Řápková

ProfileTopCardGraphDescription

Průměrná známka je -0,12. Vyberte Vaši známku.

-3 -2 -1 0 1 2 3 4 5

( -3 je nejhorší známka / +5 je nejlepší známka )

17.04.2013 16:24:12

Šokující zpráva: Půl miliardy zmizelo v hracích automatech

Šokující zpráva: Půl miliardy zmizelo v hracích automatech

V pondělí uvedl Chomutovský deník informaci, že za minulý rok skončilo ve „výherních“ automatech chomutovských heren přes půl miliardy korun.

Ve městě s padesáti tisíci obyvateli je to skoro neuvěřitelný výsledek. Jakoby každý z jeho obyvatel včetně malých dětí naházel do automatů deset tisíc za rok!

 Dávno víme, že hraní na těchto pekelných strojích není ani tak zábava, jako spíš krutá závislost, která už zlikvidovala nejednu rodinu. Z tohoto pohledu je vlastně docela neuvěřitelné, jak dlouho odolávalo ministerstvo financí a majitelé automatů tlaku měst na možnost výrazněji regulovat (nebo třeba úplně zakázat) provozování automatů na svém území. Průlomové rozhodnutí ústavního soudu by mělo konečně městům umožnit rozhodnout se podle svého uvážení, zda a jak povolí herní automaty provozovat. Ministerstvo financí se bude muset vůli měst podvolit.

 Pozoruhodný je však ještě jeden aspekt celé věci. Zkušenosti nejen z Chomutova dokládají, že častými klienty heren jsou lidé, kteří si hraní vlastně nemůžou dovolit – příjemci sociálních dávek. Někdy i podstatná část prostředků, které jim stát poskytuje na zajištění existence, skončila v rukou majitelů automatů. Pokud by se nyní podařilo výrazněji počet automatů omezit, znamenalo by to snad i smysluplnější nakládání se sociálními dávkami. Přála bych to hlavně rodinám těch, kteří propadli závislosti na hraní automatů.

 S ohledem na skutečnost, že města jsou sama příjemcem části prostředků vydělaných na automatech, bude teď zajímavé sledovat, jak se postaví k provozovatelům heren, když zde již není žádná překážka ze strany státu. 

Převzato z blogu poslankyně Ivany Řápkové na www.idnes.cz. 

Profily ParlamentníListy.cz jsou kontaktní názorovou platformou mezi politiky, institucemi, politickými stranami a voliči. Názory publikované v této platformě nelze ztotožňovat s postoji vydavatele a redakce ParlamentníListy.cz. Pro zveřejňování příspěvků v této platformě platí Etický kodex vkládání příspěvků a Všeobecné podmínky používání služby ParlamentníListy.cz.
Diskuse obsahuje 0 příspěvků Vstoupit do diskuse Komentovat článek Tisknout
reklama