Mgr. Ing. Petr Nedvědický

  • ANO 2011
  • Ústecký kraj
  • krajský zastupitel
ProfileTopCardGraphDescription

Průměrná známka je 2. Vyberte Vaši známku.

-3 -2 -1 0 1 2 3 4 5

( -3 je nejhorší známka / +5 je nejlepší známka )

28.03.2020 21:29:00

Město dostalo nanolátku na výrobu filtrů do roušek

Město dostalo nanolátku na výrobu filtrů do roušek

Roušky s nanofiltry obdrží ústecké domovy pro seniory. Potřebný materiál darovala magistrátu místní univerzita.

Vlny solidarity v Ústí nad Labem pokračují. Po zajištění roušek pro všechny městské organizace začala distribuce roušek pro občany. Nejohroženější skupiny, lidé v domovech pro seniory, navíc budou dostávat roušky s novými nanofiltry. Látku, ze které se filtr vyrábí, věnovala městu Univerzita Jana Evangelisty Purkyně. „Jsem velice rád, že máme s UJEPem úzkou spolupráci. Stejně jako další organizace nám poskytující dobrovolníky na pomoc seniorům, na nákupy potřebným, šijí roušky. Nyní nám věnovali i nanolátku, která zlepší účinnost a trvanlivost textilních roušek, za to jsme velice vděční,“ vysvětlil spolupráci s univerzitou primátor Petr Nedvědický.

Pomocnou ruku městu podává i vietnamská komunita. Ta se složila v rámci kraje na nový plicní ventilátor pro Masarykovu nemocnici, věnovala městu dezinfekční gely a ušila stovky roušek pro občany. V pátek doručila na magistrát dalších 500 šitých roušek, které převzala paní starostka Hana Štrymplová, a okamžitě je začala distribuovat do obchodů ve svém obvodu.

Děkujeme, že pomáháte.

Profily ParlamentníListy.cz jsou kontaktní názorovou platformou mezi politiky, institucemi, politickými stranami a voliči. Názory publikované v této platformě nelze ztotožňovat s postoji vydavatele a redakce ParlamentníListy.cz. Pro zveřejňování příspěvků v této platformě platí Etický kodex vkládání příspěvků a Všeobecné podmínky používání služby ParlamentníListy.cz.
Diskuse obsahuje 0 příspěvků Vstoupit do diskuse Komentovat článek Tisknout
reklama