Mgr. Ing. Taťána Malá

  • ANO 2011
  • Jihomoravský kraj
  • poslankyně
ProfileTopCardGraphDescription

Průměrná známka je -1,27. Vyberte Vaši známku.

-3 -2 -1 0 1 2 3 4 5

( -3 je nejhorší známka / +5 je nejlepší známka )

03.04.2020 19:41:00

Návrh umožňuje zastavit exekuci i bez souhlasu věřitele

Návrh umožňuje zastavit exekuci i bez souhlasu věřitele

Komentář na facebookovém profilu ke koronaviru a exekucím

Zdravím vás opět po čase, přátelé. Doufám, že aktuální situaci co nejlépe zvládáte. A že vám třeba také pomůže některé ze zavedených vládních opatření.

My jsme dnes na Podvýboru pro problematiku exekucí, insolvencí a oddlužení projednávali vládní "lex Covid", který se také snaží pomoci lidem v dnešní těžké situaci.

Možná jste o něm už slyšeli. Návrh třeba chrání podnikatele před insolvencí a zmírňuje podmínky obyvatel v oddlužení. Počítá také se zastavením exekucí, ve kterých v posledních třech letech nebylo nic vymoženo.

Zastavme se třeba u těch exekucí. Návrh umožňuje zastavit exekuci i bez souhlasu věřitele, a to takovou exekuci, u které v posledních třech letech nedošlo ani k částečnému uspokojení vymáhané pohledávky.

Vím, že vztah věřitel & dlužník je vždycky složitý. Ačkoliv by chtěly, asi nikdy nebudou spokojeny obě strany. Lex Covid ale osobně podporuji. Jsem přesvědčena, že může lidem v těžké životní etapě pomoci.

Příští týden v úterý se sejdeme ve Sněmovně a vládní návrhy včetně tohoto tam budeme projednávat. Ozvu se vám s informacemi o dalším vývoji.

Profily ParlamentníListy.cz jsou kontaktní názorovou platformou mezi politiky, institucemi, politickými stranami a voliči. Názory publikované v této platformě nelze ztotožňovat s postoji vydavatele a redakce ParlamentníListy.cz. Pro zveřejňování příspěvků v této platformě platí Etický kodex vkládání příspěvků a Všeobecné podmínky používání služby ParlamentníListy.cz.
Diskuse obsahuje 0 příspěvků Vstoupit do diskuse Komentovat článek Tisknout
reklama