Mgr. Ivo Pojezný

  • KSČM
  • Jihomoravský kraj
  • poslanec
ProfileTopCardGraphDescription

Průměrná známka je 3,57. Vyberte Vaši známku.

-3 -2 -1 0 1 2 3 4 5

( -3 je nejhorší známka / +5 je nejlepší známka )

Dotaz

11.05.2016 9:30:56 - vaclav

Co KSČM a Česká televize ....?

Nedávno jsem se dozvěděl, že v radě ČT je zastoupena jedním členem i KSČM. Žasnu. Při známých manipulacích a hlásání lží, je KSČM v radě zticha. ani v jednom zápise žádý protest proti lživému vysílání. A tak je to i jinde. Co se to v KSČM děje? Bojí se snad zastupující osoby v těchto institucích o teplé místečko? Ukázkou je místopředseda Dolejš. Ten se kroutí ve sdělovacích prostředcích, jen aby neřekl nic, co by si všelijací tihle raktůrci mohli špatně vykládat. Co se to děje? Proč se bojíte? To pak jediným, kdo se dovede hájit levicové názory bude pan Foltyna? To máme volit jeho?

Odpověď

20.05.2016 9:42:57 - Mgr. Ivo Pojezný
 Vážený pane Václave,

v patnáctičlenné Radě ČT skutečně zasedá i bývalá poslankyně za KSČM Ivana Levá, a to od r. 2014 poprvé v novodobé historii naší země. Nezasedá tam však za KSČM. Do Rady ČT ji navrhl Českomoravský odborový svaz pracovníků školství. Ivana Levá trvale upozorňuje na nedostatky veřejnoprávního média. Je ovšem pouze jedna z 15 a musí přitom ovšem vycházet primárně z podnětů občanů, neboť Rada je podle zákona č. 483/1991 Sb., o České televizi, v platném znění, orgánem, jímž se uplatňuje právo veřejnosti na kontrolu činnosti ČT. 
Proto i Vy, pokud máte konkrétní příklady neobjektivity či dokonce hlásání lží, jak tvrdíte, se můžete na tento orgán obrátit a ten se musí Vaším podnětem zabývat. A věřte, že takový postup je mnohem účinnější než stížnost politika, neboť ten je pak okamžitě vystaven lynči, že chce omezit svobodu médií. 
Pokud mluvíte o panu Foldynovi, jedná se o poslance ČSSD. Ta má mimochodem v oné Radě ČT nesrovnatelně větší vliv, takže prostřednictvím své strany může, pokud chce, vystoupit proti neobjektivitě ČT. V Poslanecké sněmovně se jasně ukázalo při hlasování, kdo ČT podporuje a kdo ne. Dovolím si jen připomenout, že ani pan poslanec Foldyna nehlasoval proti zprávě o hospodaření ČT (což je v podstatě vyjádření nedůvěry ČT). Proti hlasovali pouze poslanci KSČM a Jana Lorencová, Miloslav Janulík, Michal Šarapatka, Tomio Okamura. Tady vidíte, že slova a činy nebývají vždy totéž.

S přáním hezkých dnůIP