Mgr. Ivo Pojezný

  • KSČM
  • Jihomoravský kraj
  • poslanec
ProfileTopCardGraphDescription

Průměrná známka je 3,57. Vyberte Vaši známku.

-3 -2 -1 0 1 2 3 4 5

( -3 je nejhorší známka / +5 je nejlepší známka )

Dotaz

01.11.2014 10:54:31 - Miloš Srb

KSČM

Občas se objeví snahy zrušit KSČM. Překvapuje mě však, že jste tuto iniciativu nepodpořili. Nemyslíte, že kdybyste byli levicovou stranou, která by v sobě nenesla pozůstatek minulosti v podobě názvu, mohli byste ve volbách získat víc hlasů? Dosud jste těžili z toho, že jste protestní stranou, ale těch je nyní jak máku

Odpověď

13.11.2014 9:32:18 - Mgr. Ivo Pojezný
 Vážený pane Srbe,

velmi děkuji za dotaz. Snahy o zákaz KSČM spočívají nikoli v tom, že by tato strana překračovala zákony České republiky a už vůbec ne Ústavu ČR, ale spíše v obavách některých konkurentů z toho, že KSČM chce skutečně vládnout podle svého programu a naplňovat své heslo "S lidmi pro lidi".

Rozumím i Vaší námitce o přejmenování, avšak nemohu s ní souhlasit. Členové KSČM si sami rozhodli o tom, že strana ponese nynější název ve stranickém referendu. A jak určitě dobře znáte české novináře, i kdyby KSČM nenesla ve svém názvu slovo "komunistická", byli bychom těmito obviňováni, že děláme komunistickou politiku pod jiným názvem.

KSČM bych zároveň neoznačoval jako protestní stranu, ale stranu systémové alternativy. Kdyby byla jen protestní stranou, rozhodně by se neúčastnila krajských vlád, kde odvedli zástupci KSČM velký kus práce. Tím se ukázalo, že se nebojíme převzít odpovědnost za vládnutí, jak nám někteří komentátoři neustále podsouvali.

S přáním hezkého dne
Ivo Pojezný