Mgr. Ivo Pojezný

  • KSČM
  • Jihomoravský kraj
  • poslanec
ProfileTopCardGraphDescription

Průměrná známka je 3,54. Vyberte Vaši známku.

-3 -2 -1 0 1 2 3 4 5

( -3 je nejhorší známka / +5 je nejlepší známka )

Dotaz

17.12.2014 15:14:20 - radek nýl

Vrbětice

Nemyslíte, že ohledně Vrbětic měly mnohem dříve začít jednat už předchozí vlády? A co vám bránilo, iniciovat nějaké řešení jako opozici? Přijde mi, že se na této nešťastné situaci snaží většina politiků především zviditelnit, což řešení nepomáhá.

Odpověď

05.01.2015 20:59:25 - Mgr. Ivo Pojezný
 Dobrý den,

máte samozřejmě naprostou pravdu, že měly. Vlády ovšem měly jednat v tom smyslu, aby nedopustily přechod těchto skladů pod kontrolu soukromníka. Zvláště tehdy, skladují-li se v těchto objektech stovky tun munice. Evidentně byla pro někoho vidina okamžitého zisku důležitější, než bezpečnost obyvatel. Záměrně říkám okamžitého zisku, neboť bude zajímavé sledovat, zda náklady spojené s neřízenými výbuchy munice uhradí ten, kdo je způsobil. A tyto náklady budou rozhodně vyšší než nájemné, které stát inkasoval.

Vždy odsuzuji zviditelňování jakýchkoliv politiků na různých nešťastných situacích a nejinak je tomu i v tomto případě. Občané v dané lokalitě nepotřebují slyšet bezobsažné řeči některých politiků, ale potřebují se v noci klidně vyspat ve své vlastní posteli.

S přáním všeho nejlepšího v roce 2015
Ivo Pojezný