Mgr. Jan Grolich

  • KDU-ČSL
  • Jihomoravský kraj
  • hejtman
ProfileTopCardGraphDescription

Průměrná známka je -1,57. Vyberte Vaši známku.

-3 -2 -1 0 1 2 3 4 5

( -3 je nejhorší známka / +5 je nejlepší známka )

18.09.2021 16:27:00

Na dočasný azyl školáků z Hrušek v Tvrdonicích přispěje kraj

Na dočasný azyl školáků z Hrušek v Tvrdonicích přispěje kraj

Hrušecké děti, jejichž základní školu poničilo červnové tornádo, našly dočasný azyl v blízkých Tvrdonicích. Kraj na zprovoznění náhradních prostor pošle Tvrdonicím milion korun. Dotaci projednala krajská rada a doporučila ji schválit zastupitelstvu.

 Kraj přispěje jak na již provedené stavební úpravy objektu „Staré školy“ v Tvrdonicích, tak na dovybavení moderními školními pomůckami. Náhradní prostory budou dětem z Hrušek sloužit po dobu přibližně šesti měsíců. Užívá je 5 tříd prvního stupně, což je přibližně 90 dětí.

„Kraj zaplatí jak výdaje na stavební úpravy, které bylo nutné provést, tak například na pořízení školních interaktivních tabulí. Stejně tak uhradí související výdaje, kterými je například úprava dopravního značení před školou s ohledem na zvýšený pohyb dětí,“ vysvětluje hejtman Jan Grolich.

Z neinvestiční části dotace (600 tisíc korun) tak budou hrazeny výdaje spojené s uvedením objektu Stará škola Tvrdonice do provozu – slaboproudá elektrotechnika, vodoinstalační materiál, elektroinstalace, osvětlení, výmalba, zednické práce, nátěry, dveře, parapety, komplexní úklid, zámečnické práce, vybavení nábytkem a zařízením a podobně. Částka 400 tisíc je určena na výdaje investiční (pořízení interaktivních tabulí).

Profily ParlamentníListy.cz jsou kontaktní názorovou platformou mezi politiky, institucemi, politickými stranami a voliči. Názory publikované v této platformě nelze ztotožňovat s postoji vydavatele a redakce ParlamentníListy.cz. Pro zveřejňování příspěvků v této platformě platí Etický kodex vkládání příspěvků a Všeobecné podmínky používání služby ParlamentníListy.cz.
Diskuse obsahuje 0 příspěvků Vstoupit do diskuse Komentovat článek Tisknout
reklama