Mgr. Jan Grolich

  • KDU-ČSL
  • Jihomoravský kraj
  • hejtman
ProfileTopCardGraphDescription

Průměrná známka je -1,23. Vyberte Vaši známku.

-3 -2 -1 0 1 2 3 4 5

( -3 je nejhorší známka / +5 je nejlepší známka )

24.06.2021 16:05:00

Sportovním oddílům rozdělí kraj 20 milionů, čtyřmi miliony podpoří soutěže

Sportovním oddílům rozdělí kraj 20 milionů, čtyřmi miliony podpoří soutěže

Nová krytá tribuna u fotbalového hřiště ve Zbraslavi, oprava střechy na Ranči Vítovice v Rousínově nebo rekonstrukce zdroje tepla v areálu TJ Sokol Drnovice.

To jsou jen některé z projektů, které podpoří Jihomoravský kraj dotacemi. Na základě doporučení Rady JMK je dnes (24. června 2021) schválili krajští zastupitelé.

Mezi sportovní organizace a zařízení rozdělí Jihomoravský kraj více než 20 milionů korun. „Nastavili jsme pravidla pro dotace tak, aby na ně dosáhlo více zájemců. Zejména pak těch, co se starají o děti,“ prohlásil hejtman Jan Grolich.

Na nové výstavby, rekonstrukce či opravy přispěje kraj 70 oddílům a sdružením částkou 8,1 milionu korun. Zbývajících 12 milionů korun půjde na provoz 151 vybraných organizací.

Zastupitelstvo zároveň odsouhlasilo i další necelé čtyři miliony korun na sportovní soutěže. Úspěšní byli žadatelé Sokolské župy Dr. Jindry Vaníčka Brno, která sdružuje 164 tělocvičných jednot se zhruba 22 260 členy – získali dotaci 900 tisíc. Celkem 150 tisíci korun podpoří kraj třeba uspořádání 9. ročníku Grand Prix Brno v dráhové cyklistice. Dotaci obdrží i Vysokoškolský sportovní klub Univerzita Brno na zajištění 2. kola Česká spořitelna atletické extraligy. Jihomoravský kraj se rozhodl podpořit například i talentovanou brokovou střelkyni Terezu Záviškovou.

Profily ParlamentníListy.cz jsou kontaktní názorovou platformou mezi politiky, institucemi, politickými stranami a voliči. Názory publikované v této platformě nelze ztotožňovat s postoji vydavatele a redakce ParlamentníListy.cz. Pro zveřejňování příspěvků v této platformě platí Etický kodex vkládání příspěvků a Všeobecné podmínky používání služby ParlamentníListy.cz.
Diskuse obsahuje 0 příspěvků Vstoupit do diskuse Komentovat článek Tisknout
reklama