Mgr. Jan Grulich

  • TOP 09
  • Rychnov nad Kněžnou
  • senátor
ProfileTopCardGraphDescription

Průměrná známka je 2,13. Vyberte Vaši známku.

-3 -2 -1 0 1 2 3 4 5

( -3 je nejhorší známka / +5 je nejlepší známka )

23.11.2020 12:09:00

Maturantům musí být umožněna výuka seminářů i po návratu do škol

Maturantům musí být umožněna výuka seminářů i po návratu do škol

23.11.2020 12:09 Plánovaný návrat maturantů do škol k prezenční výuce se ukazuje jako velmi problematický. Asociace ředitelů gymnázií ČR upozornila, že podmínky pro výuku stanovené ministerstvem školství znemožňují velkou část samotné výuky.

 Hlavním problémem je požadavek na nemísení jednotlivých tříd, což znemožňuje výuku seminářů a jiných volitelných předmětů.

„Stejně jako ministerstvo považujeme za prioritu, aby se do škol vrátili co nejdříve maturanti, kteří se musí připravovat na maturitní zkoušky. Nelze však těmto ročníkům umožnit návrat do škol a zároveň znemožnit jejich výuku. Maturanti se neučí v homogenních skupinách, ale připravují se na zkoušky například na seminářích, kde se logicky mísí studenti z různých tříd podle jimi vybraných maturitních předmětů,“ říká místopředseda senátního výboru pro školství Jan Grulich.

„Podporujeme proto Asociaci ředitelů gymnázií ČR. Apelujeme na ministerstvo, aby přehodnotilo tyto kroky a umožnilo prezenční výuku maturitních ročníků v obvyklých skupinách, samozřejmě při dodržení všech hygienických předpisů. V opačném případě ztrácí návrat těchto studentů do škol smysl,“ dodává senátor Jan Grulich.

Profily ParlamentníListy.cz jsou kontaktní názorovou platformou mezi politiky, institucemi, politickými stranami a voliči. Názory publikované v této platformě nelze ztotožňovat s postoji vydavatele a redakce ParlamentníListy.cz. Pro zveřejňování příspěvků v této platformě platí Etický kodex vkládání příspěvků a Všeobecné podmínky používání služby ParlamentníListy.cz.
Diskuse obsahuje 0 příspěvků Vstoupit do diskuse Komentovat článek Tisknout
reklama