Mgr. Jan Jirků, MBA

  • KDU-ČSL
  • mimo zastupitelskou funkci
ProfileTopCardGraphDescription

Průměrná známka je -2,57. Vyberte Vaši známku.

-3 -2 -1 0 1 2 3 4 5

( -3 je nejhorší známka / +5 je nejlepší známka )

20.09.2013 16:06:50

Bakala nabízí prodej bytů lidem, které se chystá propustit

Bakala nabízí prodej bytů lidem, které se chystá propustit

Jako poněkud cynické gesto lze hodnotit změnu postoje společnosti BXR Zdeňka Bakaly k prodeji bytů v ostravském regionu. Když horníci měli poměrně jistou práci a mohli si brát úvěry nebo se vydat z úspor, finančník Bakala odmítal byty prodat.

Důležitá je skutečnost, že vlastník bytů RPG zatížil i tyto byty úvěrem deseti miliard, z nichž značná část šla na výplatu dividend právě vlastníkům mateřské  BXR. Tyto peníze mohly zachránit doly nebo mohly pomoci restrukturalizaci společností a regionu. Ale to bychom od investorů čekali moc, to není jejich starost. To jim nevyčítám. Důležitější je, že se propuštěným horníkům může stát, že si za „výhodnou cenu“ koupí byt zatížený v poměrné části mnoha milionovými úvěry, které pak RPG nebude moci splatit, a lidé budou muset své byty zaplatit podruhé.

V tomto okamžiku by měl zasáhnout stát. Sociální politika státu by měla chránit lidi právě v tuto chvíli. Lidé se léta snaží přesvědčit finanční skupiny, aby jim byty prodaly. V radosti, že konečně budou mít svůj byt, svůj hrad, můžou přehlédnout nebezpečí, že o svůj dům a tím i o peníze můžou přijít.

Profily ParlamentníListy.cz jsou kontaktní názorovou platformou mezi politiky, institucemi, politickými stranami a voliči. Názory publikované v této platformě nelze ztotožňovat s postoji vydavatele a redakce ParlamentníListy.cz. Pro zveřejňování příspěvků v této platformě platí Etický kodex vkládání příspěvků a Všeobecné podmínky používání služby ParlamentníListy.cz.
Diskuse obsahuje 0 příspěvků Vstoupit do diskuse Komentovat článek Tisknout
reklama