Mgr. Jan Jirků, MBA

  • KDU-ČSL
  • mimo zastupitelskou funkci
ProfileTopCardGraphDescription

Průměrná známka je -2,57. Vyberte Vaši známku.

-3 -2 -1 0 1 2 3 4 5

( -3 je nejhorší známka / +5 je nejlepší známka )

01.10.2013 13:21:05

Na Ministerstvu obrany se šily zakázky na míru

Na Ministerstvu obrany se šily zakázky na míru

ÚOHS pravomocně rozhodl o pokutě za zmanipulovanou zakázku na Ministerstvu obrany. Zakázka na „Zdravotnický materiál, přístroje a zařízení“ byla postavena tak specificky, že Ministerstvo obdrželo pouze jednu nabídku.

Podle zákona o veřejných zakázkách mělo Ministerstvo výběrové řízení zrušit z důvodu jediného nabízejícího a celou zakázku zopakovat. Z toho všeho vyplývá, že na tuto zakázku by měla přijít kontrola NKÚ a následně i policejní vyšetřování. Tyto dvě instituce by měly podobně jako ÚOHS zahájit řízení tzv. „z moci úřední“, tedy automaticky bez nutnosti jiného podnětu.

Důsledná kontrola nakládání s veřejnými zdroji musí být jednou ze zásadních priorit budoucí reprezentace ve Sněmovně a občané by měli sledovat, jak která politická strana o tomto tématu hovoří. Zejména by však neměli lidé zapomínat, jak poslední vládní strany a budoucí vládní strana skutečně jednaly, když měli možnost. Jejich způsob kontroly je zametání pod koberec.

V předčasných volbách ale kandidují také uskupení vzešlá z občanských iniciativ, která obdobné praktiky dlouhodobě odhalují, nebo strany které prošly očištěním a na odhalování korupce se také podílely. Tam by se měli voliči dívat. Tam je budoucnost této země.

Profily ParlamentníListy.cz jsou kontaktní názorovou platformou mezi politiky, institucemi, politickými stranami a voliči. Názory publikované v této platformě nelze ztotožňovat s postoji vydavatele a redakce ParlamentníListy.cz. Pro zveřejňování příspěvků v této platformě platí Etický kodex vkládání příspěvků a Všeobecné podmínky používání služby ParlamentníListy.cz.
Diskuse obsahuje 0 příspěvků Vstoupit do diskuse Komentovat článek Tisknout
reklama