Mgr. Jan Korytář

  • BPP
  • Liberec
  • zastupitel města
ProfileTopCardGraphDescription

Průměrná známka je -0,83. Vyberte Vaši známku.

-3 -2 -1 0 1 2 3 4 5

( -3 je nejhorší známka / +5 je nejlepší známka )

23.10.2020 13:05:00

Jsem proti odvolání Prymuly

Jsem proti odvolání Prymuly

Komentář na facebookovém profilu k aktuálnímu dění kolem Romana Prymuly a Jaroslava Faltýnka.

To je vážně katastrofa, ale přesně opačně, než říká Babiš. Jsem proti odvolání Prymuly. Jednoznačně‼️

Odvolat Prymulu jen za to, že si dal kafe v zavřené restauraci, kde byl s Faltýnkem a ředitelem ostravské nemocnice, nikoho neohrozil a ještě slíbit nového ministra do pondělí je populismus nejhrubšího zrna. Uprostřed bitvy nelze měnit generála jen za to, že měl románek s šéfovou manželkou, ale pouze za to, pokud nezvládá situaci a hrozí katastrofa na bitevním poli. Pak ano, ale o to v tomto případě nejde.

Dělání politiky s využitím emocí může být chvíli efektivní, ale dlouhodobě škodlivé. Odvolání Prymuly není nic jiného. Dělat ministra zdravotnictví v této době je tak extrémně náročná a stresující pozice, že Prymulovo kafe chápu a kdybych byl Babiš, spíš bych se snažil situaci uklidnit a soustředit se na skutečné problémy.

Kolik času navíc ztratíme, než se nový ministr zdravotnictví zorientuje v sitauci? Za mně na to nemá ani den.

Prymulovo kafe není žádný skutečný ani reálný problém, nikoho neohrozil a to, že se potřeboval s Faltýnkem a tím ředitelem nemocnice někde v klidu sejít a probrat některé věci, jako bývalý politik zcela chápu. Je to normální a k politice to patří.
A neberu ani to, že jde o princip - na to jsou jiné kauzy a jiné časy, kdy se s tím dá pracovat. Chtít odvolat Prymulu za kafe v tuto chvíli je neodpovědné jak od opozice, tak od premiéra. Je to hysterická reakce a ty nikdy nic dobrého nepřinášely.

Profily ParlamentníListy.cz jsou kontaktní názorovou platformou mezi politiky, institucemi, politickými stranami a voliči. Názory publikované v této platformě nelze ztotožňovat s postoji vydavatele a redakce ParlamentníListy.cz. Pro zveřejňování příspěvků v této platformě platí Etický kodex vkládání příspěvků a Všeobecné podmínky používání služby ParlamentníListy.cz.
Diskuse obsahuje 0 příspěvků Vstoupit do diskuse Komentovat článek Tisknout
reklama