Mgr. Jan Zapletal, Ph.D.

  • ANO 2011
  • Uherské Hradiště
  • zastupitel města
ProfileTopCardGraphDescription

Průměrná známka je -0,52. Vyberte Vaši známku.

-3 -2 -1 0 1 2 3 4 5

( -3 je nejhorší známka / +5 je nejlepší známka )

27.03.2015 8:16:43

Reakce na nepravdivé informace o daru „neznámého fondu“ pro ANO

Reakce na nepravdivé informace o daru „neznámého fondu“ pro ANO

Dne 25.3.2015 zveřejnil deník E15 článek „Babišovo ANO dostalo dar od neznámého fondu“, ve kterém se čtenářům snaží podsouvat myšlenku, kterak se Hnutí ANO netransparentním financováním zařadilo mezi ostatní strany. Opak je pravdou.

 Redaktor píše o Nadačním fondu Rozvoj Slovácka jako o prázdné schránce. Nelíbí se mu, že nezveřejňuje v obchodním rejstříku výroční zprávy, nemá webové stránky, nedají se dohledat jeho sponzoři a v novinách nevyšla od vzniku fondu ani řádka o tom, že by kdy komu poskytl dotaci.

Fond funguje od r. 2007. Za fondem stojí uherskohradišťský podnikatel Dalibor Kaňovský s manželkou. Fond každoročně poskytuje částky kolem sta tisíc korun, převážně na účely rozvoje kulturních, vědeckých a vzdělanostních aktivit na jihovýchodní Moravě. Manželé Kaňovští nemají narcistní potřebu vystupovat v médiích a chlubit se svými aktivitami, jak to činí s gustem jiní.

Jestliže za jejich aktivitou vidí někdo zištné důvody, není to na místě. Kaňovského firma DFK Cab vyrábí kabiny pro vysokozdvižné vozíky a terénní motokrosová auta řady UTV. Je výrobní exportní firmu (80% výrobků směřuje do zahraničí). Není to stavební, konzultační aj. firma, která by se mohla za sponzorský dar „přiživit“ na městských zakázkách.

Cíl pisatele (vydavatele) článku je naprosto zřejmý. Poškodit Hnutí ANO před veřejností a navodit pocit, že se stalo něco nekalého. Nic takového se nestalo.

Profily ParlamentníListy.cz jsou kontaktní názorovou platformou mezi politiky, institucemi, politickými stranami a voliči. Názory publikované v této platformě nelze ztotožňovat s postoji vydavatele a redakce ParlamentníListy.cz. Pro zveřejňování příspěvků v této platformě platí Etický kodex vkládání příspěvků a Všeobecné podmínky používání služby ParlamentníListy.cz.
Diskuse obsahuje 0 příspěvků Vstoupit do diskuse Komentovat článek Tisknout
reklama