Mgr. Jana Zwyrtek Hamplová

  • NEZ
  • Kroměříž
  • senátorka
ProfileTopCardGraphDescription

Průměrná známka je 2,61. Vyberte Vaši známku.

-3 -2 -1 0 1 2 3 4 5

( -3 je nejhorší známka / +5 je nejlepší známka )

22.04.2024 19:05:00

Stojím za starosty i občany Křivoklátska

Stojím za starosty i občany Křivoklátska

Reakce na svém veřejném facebookovém profilu na jednání o národním parku Křivoklátsko, které opustilo 25 starostů

 Často stávám po boku sebevědomých starostů a jejich obcí. Lidově řečeno - jsou to ti, kteří se nedají. Většinou je to spor proti státu, nebo proti někomu se státem za zády. Často mnohaletý… A mnohokrát jsme také vyhráli - třebas to bylo až nejvýš. Mám na mysli samozřejmě Ústavní soud... Ano, až ten někdy musí vyslovit od počátku logicky jasnou věc.

Stojím dnes i na straně Křivoklátska. Jejich argumenty jsou jasné, zdravé, logické a hájí zájmy regionu a jeho občanů. Jsou samou podstatou samosprávy. Se starosty i onou podstatou věci jsem se setkala a seznámila, a proto jsem také mohla zaujmout už před časem jasný názor.

Ostatně už dlouhodobě tvrdím, že samospráva by zasloužila konkrétnější a podrobnější zákon o obcích (který odrazí judikaturu od roku 2000), posílení procesního postavení ve správním řízení (někdy snad i právo veta), a to vše se zřetelem k rozumné kooperaci různých místních zájmů, zasazených do celku. A naopak - mělo by být velmi “hlídáno” zasahování legislativní i jiné uniformity do samospráv v rámci celé EU.

Evropské země a jejich obce a města jsou unikátní svými odlišnostmi, zvyky, historií, novodobou historií. Proč z nich dělat opět ony národní výbory s velením odněkud shora, to skutečně nevím. Včetně “diktátu” národního parku. Samospráva je tu od toho, aby se ozvala, když vidí důvod. Křivoklátsko tuto svou roli plní.

Profily ParlamentníListy.cz jsou kontaktní názorovou platformou mezi politiky, institucemi, politickými stranami a voliči. Názory publikované v této platformě nelze ztotožňovat s postoji vydavatele a redakce ParlamentníListy.cz. Pro zveřejňování příspěvků v této platformě platí Etický kodex vkládání příspěvků a Všeobecné podmínky používání služby ParlamentníListy.cz.
Diskuse obsahuje 0 příspěvků Vstoupit do diskuse Komentovat článek Tisknout
reklama