Mgr. Jiří Kobza

  • SPD
  • Hlavní město Praha
  • poslanec
ProfileTopCardGraphDescription

Průměrná známka je 4,35. Vyberte Vaši známku.

-3 -2 -1 0 1 2 3 4 5

( -3 je nejhorší známka / +5 je nejlepší známka )

19.01.2021 20:09:00

Pro zmatek kolem očkování není žádná omluva

Pro zmatek kolem očkování není žádná omluva

Projev na 79. schůzi Poslanecké sněmovny 19. ledna 2021 – Informace vlády o očkovací strategii

 Děkuji, pane předsedající.

Rád bych jenom připomněl, že v podstatě pro ten zmatek, který je ohledně očkování, není žádná omluva, protože jednak je zde precedens ze španělské chřipky o tom, jakým způsobem šly jednotlivé vlny a jakým způsobem vlastně byly časově od sebe vzdálené. A 30. září jsem zde vystoupil s dotazem, že by mě moc zajímalo, když se vláda snaží bojovat proti druhé vlně covidové infekce, co dělá proti tomu, aby nepřišla ta třetí. A předpokládal jsem, že dostanu odpověď, ano, sháníme vakcíny, ano, sháníme stříkačky, jsme připraveni, máme systém na to, abychom proočkovali celou populaci. Nicméně nic z toho se nestalo. A myslím si, že to je neomluvitelné, protože v té době už byla k dispozici veškerá data k tomu, co se chystá.

A samozřejmě nyní, kdy vlastně nastupují čtyři další mutace koronaviru, kdy nejsou známé reakce jednotlivých vakcín na tyto mutace, tak vláda zase jenom čeká, až rozhodnou v Evropské unii. Není ochotná jít vlastní cestou. Není ochotná hledat něco, co bude fungovat. Ale ta rozhodnutí, která k nám chodí z Bruselu, jsou zpožděná, zmatečná a v podstatě nám vnucují něco, nějaké řešení, které bychom mohli mít sami daleko pružnější a daleko lepší. Takže bych chtěl vyzvat vládu, aby začala přemýšlet taky třeba na téma maďarské cesty a hledala nějaké řešení i jiné, než co dostane naservírované na stříbrném tácu.

Děkuji za pozornost.

Profily ParlamentníListy.cz jsou kontaktní názorovou platformou mezi politiky, institucemi, politickými stranami a voliči. Názory publikované v této platformě nelze ztotožňovat s postoji vydavatele a redakce ParlamentníListy.cz. Pro zveřejňování příspěvků v této platformě platí Etický kodex vkládání příspěvků a Všeobecné podmínky používání služby ParlamentníListy.cz.
Diskuse obsahuje 0 příspěvků Vstoupit do diskuse Komentovat článek Tisknout
reklama