Mgr. Jiří Kobza

  • SPD
  • Hlavní město Praha
  • poslanec
ProfileTopCardGraphDescription

Průměrná známka je 4,44. Vyberte Vaši známku.

-3 -2 -1 0 1 2 3 4 5

( -3 je nejhorší známka / +5 je nejlepší známka )

Dotaz

13.01.2020 17:45:44 - Chlupáč

Domobrana

Vážený pane Kobzo, jde o ST 669/0 a Důvodovou zprávu k §3 v Hlavě II připravovaného zákona.
Cituji z DZ.: " Ozbrojenou skupinou tak není například myslivecký spolek či sportovně střelecký klub, ačkoli mohou samy se zbraněmi nakládat (jsou-li držiteli zbrojní licence) a prakticky vždy organizují osoby, které jsou oprávněny se zbraněmi nakládat. Ozbrojenou skupinou však není ani např. branný spolek, který organizuje výuku a výcvik ve střelbě fakticky ve formě vojenského výcviku, pokud jeho cílem je toliko zvyšovat znalosti a dovedn vosti svých členů, a nikoli ozbrojenými prostředky prosazovat svou na určité ideologii založenou společenskou agendu..."
Výčet je takřka konečný z hlediska poukazování na skupiny se zbraněmi,ale nenaznává, že by ozbrojenou skupinou nebyly stávající organizace domobrany!
Pak mi vychází že domobrany jsou považovány za zakázané ozbrojené skupiny, viz. slova ministra vnitra: https://vimeo.com/384443109
Jak podporujete právní zakotvení domobran?
Děkuji, PK.

Odpověď

21.01.2020 8:49:47 - Mgr. Jiří Kobza
Vážený pane (či paní),

 V rámci kampaně proti SPD a mně osobně, kterou rozpoutal aeronet sprškou lží, manipulací s fakty a polopravd, je také prohlášení ministra Hamáčka k 1.variantě návrhu ze září 2019 vydáváno za prohlášení k 2., výrazně přepracované, variantě z prosince 2019.  Ten návrh ještě bude široce diskutován v parlamentu a je pravděpodobné, že ještě dozná změn. Budou k němu podávány pozměňovací návrhy jak od poslanců, tak z vlády. Na konec může tedy být ještě vylepšen. Pokud se bude rozcházet s usnesením na závěr důvodové zprávy o tom, že zakázanou skupinou není žádný z registrovaných spolků …..  SPD takový návrh nepodpoří. SPD totiž podporuje dobrovolné zapojení občanů do obrany státu.