Mgr. Jiří Kobza

  • SPD
  • Hlavní město Praha
  • poslanec
ProfileTopCardGraphDescription

Průměrná známka je 4,46. Vyberte Vaši známku.

-3 -2 -1 0 1 2 3 4 5

( -3 je nejhorší známka / +5 je nejlepší známka )

Dotaz

21. 6. 2018 17:41:25 - Helda

II.) Vystoupení z NATO

Vážený pane Kobzo!
Děkuji za Vaši odpověď, Obávala jsem se, že tuto odpověď (obehranou písničku) budu číst. Nemá náplň. A tato náplň by se dala vměstnat do jediné otázky: Pane Kobzo, a Vy si opravdu myslíte, nebo jste dokonce přesvědčen, že NATO nám bude vojensky pomáhat?? (Pokud ano, tak v jakém případě? Třeba s podmínkou, že ten vojenský cirkus na kolečkách, který ČR má, bude válčit s USA proti Rusku do posledního muže?)
A zdali mohu, ráda bych položila ještě jednu otázku: spolupracuje SPD s nějakými jinými, i když třeba neparlamentními stranami, které mají v podstatě úplně stejné cíle? Nebylo by možné, že tyto zdroje by byly schopny zajistit třeba i ty odborníky, které SPD nemá? Jste též názoru, že v jednotě je síla?

Odpověď

23. 6. 2018 13:07:44 - Mgr. Jiří Kobza
Dobrý den,

 jak jste si mohla všimnout, máme ve sněmovně 22 poslanců a když se podíváte na výsledky hlasování například o rozšiřování zahraničních misí uvidíte, jak voliči rozdali karty. Doufám upřímně, že pomoc od NATO nikdy potřebovat nebudeme a proti válce s Ruskem uděláme, co bude v našich silách. Konkrétně na otázky armády odborníky máme (bývalé vysoké důstojníky). Spolupracujeme s podobnými stranami v zahraničí.