Mgr. Jiří Kobza

  • SPD
  • Hlavní město Praha
  • poslanec
ProfileTopCardGraphDescription

Průměrná známka je 4,41. Vyberte Vaši známku.

-3 -2 -1 0 1 2 3 4 5

( -3 je nejhorší známka / +5 je nejlepší známka )

Dotaz

10. 5. 2019 9:43:25 - Damph

Migranti na Václaváku se tolerují?

Co říkáte na video, kde je popsáno že takoví lidé u nás dostali azyl: https://www.seznamzpravy.cz/clanek/rozkryli-jsme-jak-funguje-organizovana-skupina-dealeru-drog-v-centru-prahy-58747.
1. Opravdu proti tomu policie nemůže řádně zasáhnout, protože (jak je popsáno zde: https://www.seznamzpravy.cz/clanek/kde-si-v-praze-schovavaji-poulicni-dealeri-drogy-57345) tito lidé mají u sebe pouze takové množství drog aby to byl max. přestupek?
2. Kolik takových přestupků by museli tito lidé mít aby jim byl zrušen azyl, který většina z nich získala?
3. Jak vlastně zde mohli dostat tito Afričané azyl, když o něj mají žádat v první bezpečné zemi? Pokud člověk, přestože je to původně uprchlík, pokračuje přes bezpečné země dál, stává se z něj tímto ekonomický migrant - přímo se tam jeden přiznává že přišel za lepším životem. Není něco v nepořádku v našem azylovém systému?
František Černoch

Odpověď

19. 6. 2019 17:50:02 - Mgr. Jiří Kobza
 Dobrý den,nelegální migranti mají být při překročení Schengenské hranice evidováni a v tzv.hotspotech dostanou náhradní dokumenty, se kterými cestují dál (z nejrůznějších důvodů, např.za příbuznými do Německa a p.). Jsou také takoví, kteří přicestují letecky a překročí tedy schengenskou hranici na letišti v Německu. Takže jakmile je mu přiznán azyl (nebo např.ochrana "mladistvých") může se volně pohybovat. Ne koncentraci dealerů v centru Prahy upozorňuji již dlouhodobě.Počet přestupků podle novely zákona o pobytu cizinců nutných k vypovězení je 3.Protože Evropská unie nedodržuje své vlastní předpisy a migranti mají pečlivě zpracované návody jak obejít bezpečnostní systém a jak zneužít soc.systém.JK