Mgr. Jiří Kobza

  • SPD
  • Hlavní město Praha
  • poslanec
ProfileTopCardGraphDescription

Průměrná známka je 4,46. Vyberte Vaši známku.

-3 -2 -1 0 1 2 3 4 5

( -3 je nejhorší známka / +5 je nejlepší známka )

Dotaz

02.01.2018 11:26:38 - Řezníček

muslimové

Dobrý den, pokud házíte všechny muslimy do jednoho pytle a chcete zakázat víru v islám, jak si vysvětlíte, že muslimové bojují i mezi sebou? Oč se teda přou? Já myslel, že je to proto, že těm radikálním se nelíbí, že takový nejsou všichni. A nebo jsou podle vás všichni stejní? A co ti, co k islámu konvertovali třeba později? Ti jsou podle vás také nebezpeční?

Odpověď

08.01.2018 13:32:32 - Mgr. Jiří Kobza
SPD nezakazuje víru v islám, ale chce dosáhnout zákazu propagace ideologií, hlásající nenávist vůči skupinám na základě víry. Touto ideologií islám bezesporu je.

To, že nejpočetnějšími obětmi  islámu jsou právě sami muslimové, je bezesporu pravda. Vždycky se totiž najde muláh, pro kterého ti ostatní jsou málo islámští a proto je povinností těch více islámských je ztrestat za odpadlictví . Tím trestem je v islámu smrt.

Muslimové možná nejsou stejní, ale vede je jeden Korán, jeden prorok Mohamed a řídí se jedním životopisem Proroka.  V islámu proto není umírněný nebo radikální muslim, ale dobrý (modlí se 5x denně, dává almužnu a přispívá na džihád) a špatný muslim (ten, který to nedělá). Je ale povinností "dobrého" muslima přivést toho "špatného" na správnou cestu (například k džihádu). A to i násilím. Takže potenciálně jsou nebezpeční i ti, do kterých byste to neřekl. 

Pro další informace doporučuji stránky Centra pro studium politického islámu (Brno).

J.Kobza