Mgr. Jiří Mihola, Ph.D.

  • KDU-ČSL
  • Jihomoravský kraj
  • poslanec
ProfileTopCardGraphDescription

Průměrná známka je -0,59. Vyberte Vaši známku.

-3 -2 -1 0 1 2 3 4 5

( -3 je nejhorší známka / +5 je nejlepší známka )

02.04.2021 15:21:00

Návrat k tradici

Návrat k tradici

Komentář na facebookovém profilu k znovuzavedení státního svátku na Velký pátek

 Velký pátek již v minulosti státním svátkem byl. V období komunistické totality však z kalendářů zmizel a svátkem i volným dnem se stalo Velikonoční pondělí.

"O návrat Velkého pátku mezí státní (ostatní) svátky se teprve koncem roku 2015 postaral návrh KDU-ČSL, který jsme prosadili v Poslanecké sněmovně a následně i v Senátu. Nový státní svátek by však neměl být pouhým dnem volna navíc. Měl by být výzvou nejen pro křesťany, ale pro všechny, kteří se hlásí k duchovním kořenům Evropy, ctí a respektují křesťanskou kulturu v nejširším slova smyslu. Rodiče budou mít možnost prožít další den společně se svými dětmi, které již řadu let na základních a středních školách mají velikonoční prázdniny. Svátek tak přispěje k dnes často zdůrazňovanému lepšímu skloubení pracovního a rodinného života," doplňuje Jiří Mihola.

Profily ParlamentníListy.cz jsou kontaktní názorovou platformou mezi politiky, institucemi, politickými stranami a voliči. Názory publikované v této platformě nelze ztotožňovat s postoji vydavatele a redakce ParlamentníListy.cz. Pro zveřejňování příspěvků v této platformě platí Etický kodex vkládání příspěvků a Všeobecné podmínky používání služby ParlamentníListy.cz.
Diskuse obsahuje 0 příspěvků Vstoupit do diskuse Komentovat článek Tisknout
reklama