ProfileTopCardGraphDescription

Průměrná známka je -1,38. Vyberte Vaši známku.

-3 -2 -1 0 1 2 3 4 5

( -3 je nejhorší známka / +5 je nejlepší známka )

03.01.2012 12:17:00

Odmítám interpretaci některých politiků k výsledkům auditu OP VK

Odmítám interpretaci některých politiků k výsledkům auditu OP VK

S veřejnou reakcí na audit Operačního programu Vzdělávání pro konkurenceschopnost jsem čekal s ohledem na konání pohřbu Václava Havla (23. 12. 2011) a kvůli vánočním a novoročním svátkům.

Představitelé TOP09 však tolik slušnosti a ohleduplnosti neměli a začali mediální kanonádu vůči mé osobě.
U všech ostatních mě to nepřekvapuje, ale od ministra financí Miroslava Kalouska, člověka spoluzodpovědného za čerpání eurodotací v České republice, bych takovou neobjektivní, nekompetentní a neodbornou interpretaci nečekal.

Operační program Vzdělávání pro konkurenceschopnost prochází v současné době podobným procesem, jakým prošly nebo procházejí jiné operační programy – např. OP Podnikání a inovace pod správou ministerstva průmyslu, OP Životní prostředí, ROP Severozápad a Jihozápad nebo OP Doprava.

Je v mých silách tento problém vyřešit. Ve středu na tiskové konferenci také prokážu, že nesu mimo jiné dědictví bývalého vedení sekce EU fondů, tehdy ovládané členem TOP09 Janem Vitulou.

Naopak s novým vedením uvedené sekce se nám podařilo nejen zrychlit čerpání eurodotací, ale i odstranit mnoho nedostatků zmiňovaných v auditu EK.

Na rozdíl od ministra financí Miroslava Kalouska tuto tématiku odmítám používat k účelovým politickým útokům na své konkurenty. Mým bytostným zájmem je, aby se eurodotace určené pro ČR skutečně a kvalitně vyčerpaly.

Všechny novináře srdečně zvu na tiskovou konferenci k uvedenému tématu dne 4. 1. 2012 v 15,30 hod., respektive 30 minut po skončení TK vlády.

Josef Dobeš, ministr školství

Profily ParlamentníListy.cz jsou kontaktní názorovou platformou mezi politiky, institucemi, politickými stranami a voliči. Názory publikované v této platformě nelze ztotožňovat s postoji vydavatele a redakce ParlamentníListy.cz. Pro zveřejňování příspěvků v této platformě platí Etický kodex vkládání příspěvků a Všeobecné podmínky používání služby ParlamentníListy.cz.
Diskuse obsahuje 0 příspěvků Vstoupit do diskuse Komentovat článek Tisknout
reklama