Mgr. Karel Novotný, MBA, LL.M.

  • BPP
ProfileTopCardGraphDescription

Průměrná známka je 2,72. Vyberte Vaši známku.

-3 -2 -1 0 1 2 3 4 5

( -3 je nejhorší známka / +5 je nejlepší známka )

Dotaz

30.09.2012 11:35:26 - Sněhulák

Nezaměstnanost na Mostecku

Mostecko je jeden z nejhorších regionů v ČR, co se nezaměstnanosti týče. Co s tím? Máte nějaké řešení??? Děkuji

Odpověď

03.10.2012 15:10:16 - Mgr. Karel Novotný, MBA, LL.M.

Mám, rozšířit těžbu hnědého uhlí na Mostecku. Představa, že se bude těžit hnědé uhlí jen v rámci Severočeských dolů na Chomutovsku a Teplicku a z mosteckých dolů se nebude nic odebírat, je naprosto scestná. Když už Mostecko ve prospěch státu v minulosti přišlo o svůj starý Most, je povinností státu zajistit tomuto regionu budoucnost, a to tím, že vytvoří pracovní místa v dolech a na šachtách, vždyť je to tady nejtradičnější řemeslo. Dnešní chování vlády je cesta, jak Mostecko odepsat, regionem se ponese chudoba a k tomu následná kriminalita a další problémy. Členové vlády v Praze by si měli vyzkoušet život horníka, který se každým dnem klepe o práci, počítá každou korunu a budoucnost nevidí.

Neřku-li, že na tuto hornickou činnost a těžbu jsou navázána další odvětví, v kterých také pracují lidé od dopravy počínaje přes služby konče.

V dnešní době se na dobývání jakýchkoliv surovin, včetně obyčejného písku pro stavebnictví nahlíží jako na hnedle „trestný čin“. Pár ekologických extrémistů rozhodlo vykřikovat do médií naprosté hlouposti a naše vláda jim to posledních dvacet let „baští“. A to nejvíce v limitech těžby uhlí na Mostecku. Stát uhlí potřebuje a hlavně lidi potřebují práci.

Nedávno jsem byl na výstavě v Praze, kde je vystavena Zlatá Bulla Sicilská. Proč to zmiňuji? Díky této listině vzniklo dědičně české království a zjednodušeně řečeno, tam byl počátek českého státu. A kdy byl český stát a jeho obyvatelé nejbohatší? V dobách, kdy jsme využívali naše nerostné bohatství, ve 12. a 13. století stříbro v Kutné Hoře za dob Přemyslovců a Lucemburků. Následně v 19.století jsme byli evropskou velmocí. Vždyť v Čechách bylo 90% průmyslové výroby Rakouska – Uherska. A kde jsme dnes? Nezaměstnanost největší v ČR a ještě by o práci díky vládě měli přijít horníci na Mostecku? Doufám, že horníci brzy vyrazí ku Praze, rád půjdu s nimi.