Mgr. Karolína Peake

  • LIDEM
ProfileTopCardGraphDescription

Průměrná známka je -1,72. Vyberte Vaši známku.

-3 -2 -1 0 1 2 3 4 5

( -3 je nejhorší známka / +5 je nejlepší známka )

Dotaz

20.03.2013 8:12:33 - Ricky

Máte to srovnané v hlavě ?

Kovařík Miroslav, Místecká 724, 744 01 Frenštát p.Radh.

Vážená paní,
Nevím , zda si uvědomujete, ale předpokládám k Vaší inteligenci že ano, že jste posloužila Nečasovi a Kalouskovi se svou stranou LIDEM a Vy osobně jako "užitečný idiot" při všech hlasováních, které v poslanecké sněmovně proběhly ve věci "církevních restitucí", "důchodové reformy" a a dalšího před Vaším jmenováním ministryní obrany.
V okamžiku, kdy tito dva pánové měli za Vašeho přispění, odsouhlasené veškeré zákony, které potřebovali aby prošly sněmovnou, tak Vás s klidem v srdci jmenovali ministryní obrany a čekali na Vaši první chybu, aby Vás mohli ponížit. Ta přišla velmi rychle.
Od této doby, a to se prosím moc zamyslete, se tito dva pánové k Vám začali chovat tak, že už Vás nepotřebují a dělají si z Vás "veřejně" legraci. Zřejmě Vám to nevadí. Je to ale příšerné poslouchat.
A druhá věc
co nemůžu překousnout je, že se veřejně a také z titulu své funkce stále honosíte tím, že bojujete proti korupci. Prdlajs. I s Vaším přičiněním a podporou stále odtékají VELIKÉ ! ! ! peníze z veřejných rozpočtů do pokladen všech politických stran, jak na úrovni státu, tak i krajů a obcí.
O co jde ? O jednu jedinou položku ve veřejných zakázkách - a ta se jmenuje PROVIZE.
Víte, starší politici, tím mám na mysli služebně starší kolegy, kdysi dávno prosadili tuto položku do rozpočtů veřejných zakázek, aby až se jím od zhotovitele zakázky vrátily penízky oklikou do "černých fondů" případně prostřednictvím tzv. sponzorských darů do stranických pokladen. Když takto putovaly penízky zpět na "radnice", tak si samozřejmě naši úředníci cestičky, aby se k těmto penízků taky dostali. No a na ně se "nabalili" tzv . "lobisté" - česky řečeno lidé, kteří za úplatek udělají cokoliv.
To co vy politici velice rádi používáte, že "provize" je odměna za zprostředkování, je kardinální blbost. Já osobně to považuji za největší "prasárnu". Jak to může být odměna za zprostředkování zakázky, když zakázka je vysoutěžena za nejnižší cenu ? Takže peníze na úplatek.
Nemám vůbec nic proti "provizi" v rozpočtech zakázek placených ze soukromých peněz podnikatelů nebo firem mimo veřejné rozpočty. Ale v rozpočtech zakázek financovaných z veřejných rozpočtů nemá tato položka co dělat ! ! !
Pokud opravdu chcete v boji proti korupci něco udělat, tak Vás prosím o jedno :
Prosaďte s okamžitou platností to, aby sem objemy peněz určené na provize v již započatých zakázkách obratem vrátily zpět do veřejných rozpočtů a u nových veřejných zakázek položka "provize" vůbec nebyla. Každý zhotovitel díla si vydělá stejné peníze jako doposud a navíc Vám budou vděčni, že nemusí předávat peníze "za nic" někomu v tomto prohnilém systému toku veřejných peněz. Musím končit, chce se mi z toho zvracet.

Přeji Vám krásný den, nebo noc, záleží na tom kdy to budete číst.

Odpověď

25.07.2013 17:24:41 - Mgr. Karolína Peake
 Dobrý den, nikomu jsem ničím nesloužila, zásadně si prosazuji vlastní názory a Vaším názorům se dá velmi oponovat. Už jenom to, že policie zasahuje nezávisle bez vlivu politických stran, je opravdu úspěch i mé protikorupční činnosti.