Mgr. Kateřina Valachová, Ph.D.

  • ČSSD
  • Středočeský kraj
  • poslankyně
ProfileTopCardGraphDescription

Průměrná známka je -1,08. Vyberte Vaši známku.

-3 -2 -1 0 1 2 3 4 5

( -3 je nejhorší známka / +5 je nejlepší známka )

01.09.2016 14:05:00

Boj za všechny lidi, kteří pracují ve školách, ještě není vybojovaný

Boj za všechny lidi, kteří pracují ve školách, ještě není vybojovaný

Projev ministryně školství k novému školnímu roku:

Vážené paní učitelky, vážení páni učitelé, milé žákyně, milí žáci, milí rodiče,

mám tu čest vás již podruhé oslovit na začátku nového školního roku jako ministryně školství. Po více než roce v této funkci je přivítání nového školného roku jednou z nejmilejších úloh, které mám. Začátek školního roku je vždy slavnostní okamžik. Učitelkám a učitelům i nepedagogickým pracovníkům pokračuje naplno další kus zodpovědné práce, žákům končí prázdniny a začíná období naplněné povinnostmi, ale i poznáváním nových věcí, nových učitelů a spolužáků. Nejkrásnější chvílí je začátek školního roku samozřejmě pro ty, kteří do školy přicházejí poprvé. Naši prvňáčci. 

Ráda bych nyní promluvila k učitelkám a učitelům i dalším pracovníkům ve školách. Před rokem jsem mluvila o tom, že chci bojovat za Vaše lepší pracovní podmínky a zvýšit prestiž všech lidí, kteří pracují ve školách. Není to boj jednoduchý a rozhodně není ještě vybojovaný.  Věřím ale, že změny, které jsme společně prosadili, pocítí všichni.  Jsem přesvědčena o tom, že každý člověk má za svou práci dostat spravedlivé ohodnocení. Postupně se nám daří prosadit, aby to platilo i v našich školách.

Škola není jen místo výuky a předávání potřebných znalostí a vědomostí. Škola by také měla být místem, kam se těší učitelé i děti, místem kde společně můžeme objevovat nové věci, místem kde si můžeme klást důležité otázky a společně na ně hledat odpovědi. Snažíme se také, aby škola hrála významnou roli v dalších aktivitách, které jsou pro děti důležité. V oblasti tělovýchovy a sportu, v oblasti kulturních a dalších mimoškolních aktivit.

Škola také má být místem, kde se učíme hodnotám potřebným pro život v naší společnosti – respektu, úctě, fair play a ohledu na ostatní. Ne vždy je to jednoduché a občas se ve škole setkáme s chováním, které je s těmito hodnotami neslučitelné. Ráda bych vyzvala všechny - děti, učitele ale i rodiče, abychom se společně podíleli na vytváření bezpečného prostředí ve škole, ve kterém se budeme cítit všichni dobře a které nám bude dávat smysl.

Těším se na osobní setkání ve školách s Vámi a v tomto školním roce,

Přeji Vám všem šťastný a úspěšný školní rok.

Profily ParlamentníListy.cz jsou kontaktní názorovou platformou mezi politiky, institucemi, politickými stranami a voliči. Názory publikované v této platformě nelze ztotožňovat s postoji vydavatele a redakce ParlamentníListy.cz. Pro zveřejňování příspěvků v této platformě platí Etický kodex vkládání příspěvků a Všeobecné podmínky používání služby ParlamentníListy.cz.
Diskuse obsahuje 0 příspěvků Vstoupit do diskuse Komentovat článek Tisknout
reklama