Mgr. Kateřina Valachová, Ph.D.

  • ČSSD
  • Středočeský kraj
  • poslankyně
ProfileTopCardGraphDescription

Průměrná známka je -0,84. Vyberte Vaši známku.

-3 -2 -1 0 1 2 3 4 5

( -3 je nejhorší známka / +5 je nejlepší známka )

19.05.2019 13:03:00

Nechceme a nemůžeme dál prodlužovat nejistotu rodin

Nechceme a nemůžeme dál prodlužovat nejistotu rodin

Komentář na facebookovém profilu ke zvýšení rodičovského příspěvku

 V pondělí jde do vlády návrh na zvýšení rodičovského příspěvku. Jana Maláčová předkládá verzi, která zahrnuje co nejvíce rodin. Je to maximum, na které je koaliční partner ochoten přistoupit.

ČSSD už nechce a nemůže nadále prodlužovat nejistotu rodin, které buď čerpají rodičovský příspěvek, nebo očekávají narození potomka. Nejistota, zda a koho se bude od 1. ledna příštího roku týkat navýšení rodičovské, už trvá příliš dlouho. Na vládu v pondělí předložíme náš návrh navýšení rodičáku na 300 tisíc korun. Podle tohoto návrhu se bude zvýšení příspěvku týkat i těch rodin, které budou k 1. lednu čerpat rodičovský příspěvek.

ČSSD by jako optimální řešení brala, pokud by rozdíl byl vyplacen rodinám všech dětí, kterým ještě nebudou 1. ledna čtyři roky, ale to se ukazuje jako neprůchodné.

S případnými stížnostmi na nespravedlnost tohoto řešení se, prosím, obracejte na našeho koaličního partnera. Čím více z vás to stihne před zasedáním vlády, tím spíše se může postoj ANO změnit. To je speciálně pro Zvýšení rodičovského příspěvku pro rodiče s dětmi do 4 let (více informací ZDE)

Profily ParlamentníListy.cz jsou kontaktní názorovou platformou mezi politiky, institucemi, politickými stranami a voliči. Názory publikované v této platformě nelze ztotožňovat s postoji vydavatele a redakce ParlamentníListy.cz. Pro zveřejňování příspěvků v této platformě platí Etický kodex vkládání příspěvků a Všeobecné podmínky používání služby ParlamentníListy.cz.
Diskuse obsahuje 0 příspěvků Vstoupit do diskuse Komentovat článek Tisknout