Mgr. Kateřina Valachová, Ph.D.

  • ČSSD
  • Středočeský kraj
  • poslankyně
ProfileTopCardGraphDescription

Průměrná známka je -1,08. Vyberte Vaši známku.

-3 -2 -1 0 1 2 3 4 5

( -3 je nejhorší známka / +5 je nejlepší známka )

02.09.2016 20:20:00

Památku Věry Čáslavské chceme uctít tím, co jí v životě dělalo radost

Památku Věry Čáslavské chceme uctít tím, co jí v životě dělalo radost

Poslední rozloučení s Věrou Čáslavskou se uskuteční v Národním divadle.

Poslední rozloučení s historicky nejúspěšnější českou olympioničkou Věrou Čáslavskou se po dohodě s její rodinou uskuteční 12. září 2016 v Národním divadle od 10 hodin. Vzpomínkovou akci bude zajišťovat Český olympijský výbor ve spolupráci s Ministerstvem školství, mládeže a tělovýchovy a Úřadem vlády ČR.

„Vzpomínková akce bude složena z úryvku z baletního a divadelního představení, které sama Věra Čáslavská navštěvovala. Chceme uctít její památku tím, co ji v životě dělalo radost,“ říká ministryně školství, mládeže a tělovýchovy Kateřina Valachová s tím, že na pietu budou pozváni přátelé Věry Čáslavské, její sportovní vrstevníci i současní reprezentanti, stejně tak zahraniční hosté ze sportovního prostředí.

Veřejnost bude moci Věře Čáslavské vzdát hold v blízkosti Národního divadla po ukončení oficiálního programu. Z rozhodnutí premiéra Bohuslava Sobotky bude jednání vlády 12. 9. 2016 posunuto na odpolední hodinu, a to z důvodu účasti ministrů a dalších ústavních činitelů na pietě.

Samotný pohřeb proběhne v úzkém rodinném kruhu bez účasti veřejnosti.

Ministerstvo školství, mládeže a tělovýchovy jakožto úřad, do jehož resortu patří také sport, od dnešního dne vyvěšuje na počest nejúspěšnější české olympioničky Věry Čáslavské černou smuteční vlajku na budovu MŠMT v Karmelitské ulici č. 5.

Profily ParlamentníListy.cz jsou kontaktní názorovou platformou mezi politiky, institucemi, politickými stranami a voliči. Názory publikované v této platformě nelze ztotožňovat s postoji vydavatele a redakce ParlamentníListy.cz. Pro zveřejňování příspěvků v této platformě platí Etický kodex vkládání příspěvků a Všeobecné podmínky používání služby ParlamentníListy.cz.
Diskuse obsahuje 1 příspěvků Vstoupit do diskuse Komentovat článek Tisknout
reklama