Mgr. Kateřina Valachová, Ph.D.

  • ČSSD
  • Středočeský kraj
  • poslankyně
ProfileTopCardGraphDescription

Průměrná známka je -0,63. Vyberte Vaši známku.

-3 -2 -1 0 1 2 3 4 5

( -3 je nejhorší známka / +5 je nejlepší známka )

13.03.2018 16:23:00

Píši panu prezidentovi

Píši panu prezidentovi

Předsedkyně Stálé komise pro Ústavu Poslanecké sněmovny Parlamentu České republiky Kateřina Valachová informovala dnes prezidenta České republiky Miloše Zemana o ustanovení a cílech této komise.

 Ve svém dopise také požádala prezidenta o setkání, na kterém chce hlavu státu seznámit se současnou a plánovanou činností komise.

„V Poslanecké sněmovně se projednává hned několik témat a návrhů zákonů, které v menší či větší míře předpokládají zásahy do ústavního pořádku naší země. Považuji za vhodné, aby byl prezident, jako nejvyšší ústavní činitel, o těchto návrzích zevrubně informován a také aby Stálá komise měla autentické informace o jeho postojích k těmto otázkám,“ uvedla k dopisu a plánované schůzce Kateřina Valachová.

V této souvislosti Kateřina Valachová zdůraznila, že ke změnám v Ústavě, jako základnímu dokumentu, od kterého se odvíjí celý demokratický systém státu, je nutné přistupovat uvážlivě a se vší opatrností. „Považuji proto za naprosto nutné, aby byl prezident aktivním účastníkem těchto diskusí,“ dodala Kateřina Valachová.

Profily ParlamentníListy.cz jsou kontaktní názorovou platformou mezi politiky, institucemi, politickými stranami a voliči. Názory publikované v této platformě nelze ztotožňovat s postoji vydavatele a redakce ParlamentníListy.cz. Pro zveřejňování příspěvků v této platformě platí Etický kodex vkládání příspěvků a Všeobecné podmínky používání služby ParlamentníListy.cz.
Diskuse obsahuje 0 příspěvků Vstoupit do diskuse Komentovat článek Tisknout