Mgr. Kateřina Valachová, Ph.D.

  • ČSSD
  • Středočeský kraj
  • poslankyně
ProfileTopCardGraphDescription

Průměrná známka je -0,63. Vyberte Vaši známku.

-3 -2 -1 0 1 2 3 4 5

( -3 je nejhorší známka / +5 je nejlepší známka )

19.11.2017 13:31:00

Překvapující domnělá neústavnost

Překvapující domnělá neústavnost

Komentář na facebookovém profilu k ústavní stížnosti na paragraf 148 školského zákona

 Několik poznámek k ústavní stížnosti na paragraf 148 školského zákona. Ten podle stěžovatelů umožňuje nezapsat do rejstříku školských žařízení ČR školu na základě "politické objednávky", za kterou považují formulaci, že "žádost není v souladu s dlouhodobým záměrem vzdělávání a rozvoje vzdělávací soustavy České republiky nebo příslušného kraje".

Je třeba vidět a vědět, že zapsáním do rejstříku vzniká právo čerpat veřejné rozpočty stejně, jako je čerpají již existující školy, ať veřejné či soukromé. Proto se přirozeně posuzuje vzdělávací soustava jako celek včetně již existujících kapacit veřejných i soukromých škol.

Ty mateřské a základní školy, které jsou zapsány (i v případě soukromých) totiž nárokově získávají stoprocentní státní dotaci. Školský rejstřík není a nikdy nebyl automat a již vůbec ne automat na peníze. V oné diskusi by tento apekt neměl být přehlížen.

Upozorňuji na to přes skutečnost, že soukromé a církevní školství považuji za významný a důležitý doplněk naší školské soustavy.

Profily ParlamentníListy.cz jsou kontaktní názorovou platformou mezi politiky, institucemi, politickými stranami a voliči. Názory publikované v této platformě nelze ztotožňovat s postoji vydavatele a redakce ParlamentníListy.cz. Pro zveřejňování příspěvků v této platformě platí Etický kodex vkládání příspěvků a Všeobecné podmínky používání služby ParlamentníListy.cz.
Diskuse obsahuje 0 příspěvků Vstoupit do diskuse Komentovat článek Tisknout