Mgr. Kateřina Valachová, Ph.D.

  • ČSSD
  • Středočeský kraj
  • poslankyně
ProfileTopCardGraphDescription

Průměrná známka je -0,94. Vyberte Vaši známku.

-3 -2 -1 0 1 2 3 4 5

( -3 je nejhorší známka / +5 je nejlepší známka )

12. 11. 2019 18:17:00

Školství je třeba daleko lépe zaplatit

Školství je třeba daleko lépe zaplatit

Komentář na facebookovém profilu ke školství

Na záznamu pracuji, tak zatím jenom zpráva z dnešní tiskové konference, kterou jsem měla tu čest na půdě Poslanecké sněmovny zaštítit:

Odbory a zaměstnavatelé vyzvali poslance: Školství je třeba daleko lépe zaplatit.

S požadavkem na významné zvýšení finančního zajištění školství a jeho potřeb již v rámci rozpočtu na rok 2020 přišli na dnešní společné konferenci na půdě Poslanecké sněmovny zástupci odborů a zaměstnavatelů. Tiskovou konferenci zaštítila místopředsedkyně školského výboru Kateřina Valachová.

Odbory zastupoval na konferenci JUDr. Vít Samek, místopředseda Českomoravské konfederace odborových svazů a Markéta Seidlová, místopředsedkyně školských odborů. Zaměstnavatele reprezentovala viceprezidentka Svazu průmyslu a dopravy Mgr. Milena Jabůrková. Společným stanoviskem odborů a zaměstnavatelů pak je požadavek, aby Poslanecká sněmovna v rámci diskusí během druhého a třetího čtení návrhu zákona o státním rozpočtu na rok 2020 posílila vnitřním přeskupením rozpočet školství způsobem, který příští rok umožní růst platů učitelů o patnáct procent.

„Nechceme dále poslouchat z ministerstva školství prohlášení, která se snaží postavit proti učitelům veřejnost. Jsme přesvědčeni, že i když hovoříme o růstu platů, jde ve skutečnosti o zasadní investici do budoucnosti dětí a také do budoucnosti České republiky,“ uvedl Vít Samek.

„Pokud hovoříme o školství jako prioritě a pokud chceme, aby naše země byla lídrem v inovacích a v moderních technologiích a aby byla konkurenceschopná v rychle se měnícím světě, nemůžeme mít podfinancované školstvi. Máme poslední roky na to, abychom konečně školství nejen nazývali prioritou, ale abychom z něj i prioritu reálně udělali,“ prohlásila k tomu Milena Jabůrková.

Vít Samek pak dodal, že český stát má vůči svým dětem obrovský kumulovaný dluh: „Jestliže tento dluh budeme dále zvyšovat, opustíme naše výborné postavení v rámci evropského i světového průmyslu, vyklidíme pozice v moderních oborech a rozplynou se naše sny o lepší životní úrovni, lepším zdravotnictví i lepším státu.“

Nemůžeme dopustit, aby učitelé patřili mezi nejhůře placené vysokoškoláky v ČR," zdůraznila Markéta Seidlová.

Společný postup odborů a zaměstnavatelů má za cíl otevřít věcnou diskusi na půdě hospodářského a rozpočtového výboru PSP o parametrech státního rozpočtu na rok 2020 a také o rozpočtových výhledech pro české školství na příští roky.

Profily ParlamentníListy.cz jsou kontaktní názorovou platformou mezi politiky, institucemi, politickými stranami a voliči. Názory publikované v této platformě nelze ztotožňovat s postoji vydavatele a redakce ParlamentníListy.cz. Pro zveřejňování příspěvků v této platformě platí Etický kodex vkládání příspěvků a Všeobecné podmínky používání služby ParlamentníListy.cz.
Diskuse obsahuje 0 příspěvků Vstoupit do diskuse Komentovat článek Tisknout