Mgr. Kateřina Valachová, Ph.D.

  • ČSSD
  • Středočeský kraj
  • poslankyně
ProfileTopCardGraphDescription

Průměrná známka je -0,8. Vyberte Vaši známku.

-3 -2 -1 0 1 2 3 4 5

( -3 je nejhorší známka / +5 je nejlepší známka )

23.03.2019 19:34:00

V oblasti dluhů proti sobě stojí dvě politické skupiny

V oblasti dluhů proti sobě stojí dvě politické skupiny

Komentář na facebookovém profilu k návrhu exekučního řádu

 Asi každý vidí, že v oblasti dluhů proti sobě stojí dvě politické skupiny, často pak prochází dělení mezi nimi napříč stranami. Jedna se snaží udržet co největší výhody pro všechny věřitele a pro ty, kteří působí ve "vymáhacím byznysu". Jejich heslem je prosté: Dluhy se musí platit bez ohledu na okolnosti.

Druhá prosazuje, aby byl náš systém lidštější a chápavější, ale především, aby výhody byly na straně poctivých (dlužníků i věřitelů). Říkáme ANO placení dluhů, ale NE dluhovému otroctví. Takový krok je pro mě například zavedení chráněného úctu.

  Co se exekučního řádu týká - ve sněmovně je hotový návrh, který jsem podepsala spolu s dalšími poslanci, především s Piráty a sociálními demokraty. Ten vedle systému jeden dlužník - jeden exekutor zavádí také krajskou místní příslušnost a přidělování případů podle pořadí.

Je to dobrý návrh pro posílení nezávislosti exekutorů a další dílčí krok k tomu, abychom do celého systému přivedli to, co v něm nejvíce chybí - spravedlnost. Více než nesouhlasné stanovisko vlády ovlivní další osud tohoto návrhu očekávaný nález Ústavniho soudu k postavení soudních exekutorů - jde opravdu o "podnikatele" nebo "prodlouženou ruku státu"?

Profily ParlamentníListy.cz jsou kontaktní názorovou platformou mezi politiky, institucemi, politickými stranami a voliči. Názory publikované v této platformě nelze ztotožňovat s postoji vydavatele a redakce ParlamentníListy.cz. Pro zveřejňování příspěvků v této platformě platí Etický kodex vkládání příspěvků a Všeobecné podmínky používání služby ParlamentníListy.cz.
Diskuse obsahuje 0 příspěvků Vstoupit do diskuse Komentovat článek Tisknout