Mgr. Kateřina Valachová, Ph.D.

  • ČSSD
  • Středočeský kraj
  • poslankyně
ProfileTopCardGraphDescription

Průměrná známka je -0,94. Vyberte Vaši známku.

-3 -2 -1 0 1 2 3 4 5

( -3 je nejhorší známka / +5 je nejlepší známka )

22. 11. 2019 6:28:00

Velkolepé odhalení Hospodářských novin

Velkolepé odhalení Hospodářských novin

Komentář na facebookovém profilu k odložení školské reformy

 Ano, novináři mají pravdu. Je to jasně viditelné ve státních závěrečných účtech, ve kterých se ukazuje, kolik za co stát vlastně opravdu zaplatil. Nikoliv, jak to naplánoval, ale co se skutečně s těmi penězi stalo.

Tohle jsem pochopila po svém nástupu na ministerstvo v půlce roku 2015. A přesně kvůli tomu jsem na poslední chvíli, už vlastně na odchodu z úřadu, na jaře 2017 prosadila reformu financování regionálního školství (tedy mateřských, základních a středních škol)!

Prosadila jsem ji v maximální rychlosti a ve velké shodě s ředitelskými asociacemi, školskými odbory, svazem měst a obcí a se sdruženími místních samospráv, podpořily nás zaměstnavatelské svazy i odborné organizace.

Povedlo se to zhruba za jeden rok!

Proto vznikl zřejmě dojem, že to byla brnkačka. Ale nebyla. Vůbec!

A také nemám vůbec radost, že náběh reformy byl o rok odložen. Oceňuji dlouhodobou práci finanční naměstkyně ministerstva školství, kterou jsem jmenovala a kterou považuji za jednu z nejlepších státních zaměstnankyň, jakou jsem za svou dvacetiletou praxi, za jednoho z nejlepších odborníků, se kterým jsem pracovala.

Prý z MŠMT odchází...

No na rovinu mě to hrozně děsí, když reforma startuje v plné podobě k 1.1.2020.

A už vůbec nemám radost, že se neplní program vlády. Jen plnění zákona, který jsem prosadila, totiž ke skutečné změně také nestačí.

Budu o tom mluvit na sněmovně! Příští týdny ukážou, pro koho je školství priorita a pro koho ne.

Profily ParlamentníListy.cz jsou kontaktní názorovou platformou mezi politiky, institucemi, politickými stranami a voliči. Názory publikované v této platformě nelze ztotožňovat s postoji vydavatele a redakce ParlamentníListy.cz. Pro zveřejňování příspěvků v této platformě platí Etický kodex vkládání příspěvků a Všeobecné podmínky používání služby ParlamentníListy.cz.
Diskuse obsahuje 0 příspěvků Vstoupit do diskuse Komentovat článek Tisknout