Mgr. Lenka Kadlecová

  • ČSSD
  • Liberecký kraj
  • krajská zastupitelka
ProfileTopCardGraphDescription

Průměrná známka je -0,69. Vyberte Vaši známku.

-3 -2 -1 0 1 2 3 4 5

( -3 je nejhorší známka / +5 je nejlepší známka )

18.09.2015 20:37:00

Nešťastnou událost s dětmi jsme prošetřili

Nešťastnou událost s dětmi jsme prošetřili

Vyjádření náměstkyně hejtmana Libereckého kraje Lenky Kadlecové, pověřené řízením resortu sociálních věcí, Vám posílám její vyjádření k článku „Malé sourozence rozdělili a poslali do dětských domovů“, který byl vydán 16. 9. 2015 v MF Dnes (Lib.kraj):

Celou pro děti nešťastnou záležitost jsme důkladně prošetřili. Protože se však jedná o nezletilé děti, není podle zákona možné o nich zveřejnit podrobnější informace. K tomu, aby byl každý ze sourozenců umístěn v jiném zařízení, vedly orgán sociálně-právní ochrany dětí závažné zdravotní důvody u jednoho z nich.

Společnému umístění dětí tedy nebrání kapacita zařízení, ale zdravotní stav jednoho ze sourozenců. Tyto důvody uznal také příslušný okresní soud, který s tímto umístěním dětí souhlasil. Kvůli harmonickému vývoji sourozenců a jejich biologických vazeb, je v současné době navíc zajištěn jak vzájemný styk dětí, tak i jejich kontakt s příbuznými.

Krajský úřad bude případ sourozenců i nadále pečlivě sledovat. Jakmile to dovolí zdravotní stav jednoho z dětí, budou sourozenci umístěni pohromadě v jednom zařízení.

Profily ParlamentníListy.cz jsou kontaktní názorovou platformou mezi politiky, institucemi, politickými stranami a voliči. Názory publikované v této platformě nelze ztotožňovat s postoji vydavatele a redakce ParlamentníListy.cz. Pro zveřejňování příspěvků v této platformě platí Etický kodex vkládání příspěvků a Všeobecné podmínky používání služby ParlamentníListy.cz.
Diskuse obsahuje 0 příspěvků Vstoupit do diskuse Komentovat článek Tisknout