Mgr. Lenka Kadlecová

  • ČSSD
  • Liberecký kraj
  • krajská zastupitelka
ProfileTopCardGraphDescription

Průměrná známka je -0,69. Vyberte Vaši známku.

-3 -2 -1 0 1 2 3 4 5

( -3 je nejhorší známka / +5 je nejlepší známka )

5. 10. 2015 9:47:00

Organizace, které poskytují sociální služby, budou mít nové vozy

Organizace, které poskytují sociální služby, budou mít nové vozy

Hned čtyři příspěvkové organizace zřizované Libereckým krajem, které poskytují sociální služby, mohou nabídnout svým klientům vyšší komfort při jejich přepravě.

Na zářijovém zasedání krajského zastupitelstva jim byl odsouhlasen příspěvek na pořízení nových automobilů.

„Příspěvkové organizace, kterým poputuje finanční příspěvek, používají vozidla starší deseti let, která už nesplňují současné požadavky na hospodárnost a bezpečnost provozu. S ohledem na konkrétní uživatele těchto sociálních služeb a jejich omezené možnosti pohybu byly v rámci individuálních výzev respektovány požadavky na vybavení vozidel, případně umožnění manipulace s kompenzačními pomůckami, jako jsou mechanické či elektrické invalidní vozíky,“ vysvětluje Lenka Kadlecová, náměstkyně hejtmana pro sociální věci.

Nových vozů se tak nyní dočkají Domov důchodců Sloup v Čechách, Domov Sluneční dvůr, APOSS Liberec a Domov a Centrum denních služeb Jablonec nad Nisou. Do budoucna se počítá i s obnovením vozového parku Domova důchodců Český Dub, kde však proběhlo v září opakované výběrové řízení, a Domova důchodců Jindřichovice pod Smrkem, kde ještě výběrové řízení nebylo dokončeno.

„Na čtyři již vysoutěžené vozy přispějeme z krajského rozpočtu částkou 2.770.000 Kč. Domov důchodců Sloup v Čechách a Domov Sluneční dvůr se na nákupu budou podílet i svými vlastními prostředky z investičního fondu organizace. Na všechny automobily byly vypsány samostatné soutěže, protože odlišné specifické podmínky pro pořízení vozidel znemožnily centrální výběrové řízení,“ dodává Lenka Kadlecová.

Profily ParlamentníListy.cz jsou kontaktní názorovou platformou mezi politiky, institucemi, politickými stranami a voliči. Názory publikované v této platformě nelze ztotožňovat s postoji vydavatele a redakce ParlamentníListy.cz. Pro zveřejňování příspěvků v této platformě platí Etický kodex vkládání příspěvků a Všeobecné podmínky používání služby ParlamentníListy.cz.
Diskuse obsahuje 0 příspěvků Vstoupit do diskuse Komentovat článek Tisknout