Mgr. Lubomír Metnar

  • BPP
  • ministr obrany
ProfileTopCardGraphDescription

Průměrná známka je -1,1. Vyberte Vaši známku.

-3 -2 -1 0 1 2 3 4 5

( -3 je nejhorší známka / +5 je nejlepší známka )

23.03.2019 18:05:00

Zopakoval jsem platnost loňské nabídky na letouny L-39NG

Zopakoval jsem platnost loňské nabídky na letouny L-39NG

Ministr obrany Lubomír Metnar ve Vídni jednal nejprve s poslanci výboru pro národní obranu Národní rady a poté s rakouským protějškem Mariem Kunasekem.

 Hlavními tématy byla bilaterální vojenská a průmyslová spolupráce i společné aktivity v rámci Středoevropské obranné spolupráce (CEDC) a Evropské unie.

  „S poslanci a poté s ministrem Kunasekem jsme řešili situaci na Balkáně, společné obranné projekty v rámci Stálé strukturované spolupráce EU a říjnové cvičení středoevropských států COOPSEC 2019. Tato témata jsou pro naše země důležitá,” shrnul Lubomír Metnar.

Rakouskému protějšku také potvrdil nabídku na dodávku letounů L-39NG a výcviku pro rakouskou armádu. „Zopakoval jsem platnost loňské nabídky na letouny L-39NG, včetně možnosti garancí ve formě smlouvy vláda-vláda,” uvedl ministr obrany.

  Spolupráce s rakouskou stranou funguje

V roce 2018 se bilaterálně uskutečnily čtyři desítky akcí, zejména v oblasti vzdělávání a výcviku. V tomto trendu chtějí obě strany pokračovat. „Jednou z priorit z hlediska našich armád je cvičení Cooperative Security 2019, které se v říjnu uskuteční v Maďarsku. Navážeme na stejné cvičení z roku 2017, kterého se v Rakousku zúčastnilo 80 našich vojáků a přes 2 tisíce rakouských,” doplnil ministr.

„Česká republika patří k nejdůležitějším a nejspolehlivějším mezinárodním partnerům Rakouska,“ uvedl po jednání ministr Mario Kunasek. Lubomír Metnar také pozval Maria Kunaseka na veletrh IDET 2019, který se koná na konci května v Brně.

Profily ParlamentníListy.cz jsou kontaktní názorovou platformou mezi politiky, institucemi, politickými stranami a voliči. Názory publikované v této platformě nelze ztotožňovat s postoji vydavatele a redakce ParlamentníListy.cz. Pro zveřejňování příspěvků v této platformě platí Etický kodex vkládání příspěvků a Všeobecné podmínky používání služby ParlamentníListy.cz.
Diskuse obsahuje 0 příspěvků Vstoupit do diskuse Komentovat článek Tisknout
reklama