Mgr. Lubomír Volný

  • JAP
  • Moravskoslezský kraj
  • poslanec
ProfileTopCardGraphDescription

Průměrná známka je 3,53. Vyberte Vaši známku.

-3 -2 -1 0 1 2 3 4 5

( -3 je nejhorší známka / +5 je nejlepší známka )

Dotaz

24.05.2018 10:29:01 - Bea S.

dávky

Dobrý den, nemohla jsem reagovat dříve, ale musím. Do teď jsem si myslela, že, když platím sociální zdravotní či sociální jde to vlastně na podporu mých rodičů a naopak moje děti budou platit na mě. A opravdu se mi příčí ti, co dávky zneužívají. Něco jiného je, kdybste si vůbec nevydělával a byl ve finanční nouzy. Pak bych taky očekávala pomoc od státu, když si řádně platím daně. Ale to, jak jste se zachoval vy, je podle mě jen vyčůranost a já osobně bych se styděla - myslím, že je víc lidí, co nemají možnost si třeba vůbec vydělat a těm by se mělo pomoci. A nemyslíte, že takových je docela dost? Je třeba absurdní, že u nás ten, kdo se o někoho stará nebo někoho vychovává bere nejmíň ze všech a žije téměř na hranici přežití. Co uděláte s tímto? Třeba matky samoživitelky jsou jednou z nejhroženějších skupin. Jak jim chcete pomoc? Děkuji

Odpověď

29.05.2018 18:59:00 - Mgr. Lubomír Volný

Dobrý den paní Beo S.

To jste si bohužel myslela částečně špatně. Částečně skutečně podporujete své rodiče, díky průběžnému financování našeho důchodového systému a solidárnímu principu našeho zdravotního pojištění, ale pochopitelně přispíváte do systému i sama na sebe, třeba na svou vlastní léčbu, nebo třeba nemocenskou.

Já jsem žádné dávky nečerpal, protože jsem na ně neměl nárok, nicméně pokud bych jej měl, proč bych neměl oprávněně čerpat ze systému, do kterého poctivě od 18 let přispívám? Nepobíral jsem žádné finance, pouze mi bylo legitimně hrazeno, jen zdravotní pojištění, které jsem předtím, opakuji, poctivě hradil.

Svým názorem jdete sama proti sobě, pokud chcete být "papežštější než papež“, děláte podle mě zbytečnou chybu, kterou se poškozujete.

Matky samoživitelky, které se poctivě perou se životem rozhodně podporovat budeme formou daňových výhod. Matky samoživitelky, které dlouhodobě pečují o své blízké, je třeba podpořit tak, aby se jejich společensky důležitá činnost mohla stát jejich zaměstnáním. Částečně již toto funguje i dnes. Ovšem stejně jednoznačně je třeba i zajistit, aby se slovní spojení matka samoživitelka, nestalo zaklínadlem, k dalšímu zneužívání našeho sociálního systému. Centrem naší rodinné politiky je proto podpora tradiční rodiny, protože podle nás tvoří rodinu otec, matka a děti, nikoliv matka, děti a sociální dávky. Narůstající počty matek samoživitelek by vysílaly jasný signál o tom, že s naší společností je něco zásadním způsobem v nepořádku. Doufám, že u nás doma bude řádně postaráno o poctivé maminky, které se dostaly do složité životní situace a také v to, že počet neúplných rodin nebude dramaticky narůstat ani fakticky, ale ani fiktivně.