Mgr. Marek Výborný

  • KDU-ČSL
  • Pardubický kraj
  • poslanec
ProfileTopCardGraphDescription

Průměrná známka je -2,24. Vyberte Vaši známku.

-3 -2 -1 0 1 2 3 4 5

( -3 je nejhorší známka / +5 je nejlepší známka )

19.04.2021 19:37:00

Sbohem, Rosatom

Sbohem, Rosatom

Komentář na facebookovém profilu k Rusku.

SBOHEM, ROSATOM!

Měsíce handrkování a politických šarvátek ve Sněmovně nakonec ukončila až kauza ve Vrběticích. Je mi upřímně líto, že varování BIS nebrali vládní činitelů vážně již dávno. Stejně tak prezident a vrchní velitel ozbrojených sil v jedné osobě, který dokonce systematicky podrýval autoritu a práci českých bezpečnostních služeb. V podstatě tak šel proti bezpečnosti nás všech! To je něco, co nemůžeme nechat bez povšimnutí a já jsem velmi zvědavý, jaké budou další proklamace ze strany Hradu. Omluva by měla být tím nejmenším a základním. Putinovské Rusko prostě nemůžeme brát za demokratické. Provýchodní směřování naší země bych si ze všeho na světě přál nejméně. Ostatně jako proevropská strana jsme již mnohokrát v historii upozorňovali na skutečnost, že vrcholní vládní a hradní činitelé hodlají kurz našeho směřování otáčet nesprávným směrem a varovali jsme, že z toho nikdy nic dobrého koukat nemůže. Představa, že z východu přijde něco dobrého, je lichá.

A představa, že by tím dobrým měla být dostavba Dukovan, je ještě více lichá. Jádro není žádná hračka a při představě, že by se na tak strategickém a vážném projektu podílelo Rusko, jsem měl zimnici. Je přinejmenším smutné, že až vlivem událostí posledních dnů mnozí ministři otevřeli oči a dnes už se zdá, že Rosatom je definitivně ze hry. A doufám, že už k žádným obratům a změnám názorů nedojde. Jen hloupý národ opakuje své chyby dvakrát či vícekrát.

Profily ParlamentníListy.cz jsou kontaktní názorovou platformou mezi politiky, institucemi, politickými stranami a voliči. Názory publikované v této platformě nelze ztotožňovat s postoji vydavatele a redakce ParlamentníListy.cz. Pro zveřejňování příspěvků v této platformě platí Etický kodex vkládání příspěvků a Všeobecné podmínky používání služby ParlamentníListy.cz.
Diskuse obsahuje 0 příspěvků Vstoupit do diskuse Komentovat článek Tisknout
reklama