Mgr. Martin Baxa

  • ODS
  • Plzeňský kraj
  • poslanec
ProfileTopCardGraphDescription

Průměrná známka je -1,11. Vyberte Vaši známku.

-3 -2 -1 0 1 2 3 4 5

( -3 je nejhorší známka / +5 je nejlepší známka )

06.05.2021 20:41:00

Vyzývám CERMAT a ministerstvo školství, aby doložily zohlednění distanční výuky

 Vyzývám CERMAT a ministerstvo školství, aby doložily zohlednění distanční výuky

Po řádných termínech jednotné přijímací zkoušky na čtyřleté maturitní obory se objevily stížnosti na přílišnou obtížnost testů. Je nutné, aby v přijímacích zkouškách byla zohledněna distanční výuka, která neumožnila žákům dostatečnou přípravu.

„Již od podzimu loňského roku jsem opakovaně žádal ministra Roberta Plagu, aby státní organizace CERMAT zohlednila dopady epidemie v přípravě jednotné přijímací zkoušky. Aktuální reakce ale ukazují, jako by CERMAT nebral ohledy na to, čím si žáci prošli. České školy byly uzavřeny po většinu školního roku a distanční výuka nemohla plnohodnotně nahradit výuku prezenční, zejména u žáků se sociálně znevýhodněného prostředí,“ říká školský expert a místopředseda ODS Martin Baxa a dodává: „Důrazně žádáme, aby ministerstvo školství a CERMAT přesně doložily, jak se do přípravy testů promítlo obtížné období neplnohodnotné výuky a jak se to promítne při hodnocení testů.“
Profily ParlamentníListy.cz jsou kontaktní názorovou platformou mezi politiky, institucemi, politickými stranami a voliči. Názory publikované v této platformě nelze ztotožňovat s postoji vydavatele a redakce ParlamentníListy.cz. Pro zveřejňování příspěvků v této platformě platí Etický kodex vkládání příspěvků a Všeobecné podmínky používání služby ParlamentníListy.cz.
Diskuse obsahuje 0 příspěvků Vstoupit do diskuse Komentovat článek Tisknout
reklama