Mgr. Martin Baxa

  • ODS
  • Plzeňský kraj
  • poslanec
ProfileTopCardGraphDescription

Průměrná známka je -1,13. Vyberte Vaši známku.

-3 -2 -1 0 1 2 3 4 5

( -3 je nejhorší známka / +5 je nejlepší známka )

06.12.2020 14:56:42

Bránit svobodu a lidská práva musíme neustále

Bránit svobodu a lidská práva musíme neustále

Desátý ročník světové dopisové kampaně „Maraton psaní dopisů“ s Amnesty International je zde. Kampaň, která bojuje za lidská práva a svobodu odsouzených lidí, má opravdu smysl.


Díky dopisům, které píší lidé po celém světě, se daří prosadit zásadní změny v osudu stíhaných osob – propuštění vězněných, získání zdravotní péče, ale i změny v legislativě. Letos se zúčastní i zástupci ODS, kteří celou dopisovou kampaň podpoří.

„Maraton psaní dopisů, který pořádá organizace Amnesty International, je velmi důležitá akce na obranu lidských práv. Byla to právě Amnesty International, která se zastávala českých disidentů, a myslím, že je naší povinností se nyní zastávat těch, kteří bojují za lidská práva po celém světě. A speciálně u příležitosti letošního ročníku je zapotřebí připomenout osud Běloruska. Tamní lidé s neuvěřitelnou vytrvalostí nenásilně demonstrují už čtvrt roku, čelí mlácení, zavírání, ponižování a každodenní šikaně a je pro ně důležitá každá podpora a vyjádření solidarity,“ uvedl místopředseda ODS Martin Baxa.

 
Profily ParlamentníListy.cz jsou kontaktní názorovou platformou mezi politiky, institucemi, politickými stranami a voliči. Názory publikované v této platformě nelze ztotožňovat s postoji vydavatele a redakce ParlamentníListy.cz. Pro zveřejňování příspěvků v této platformě platí Etický kodex vkládání příspěvků a Všeobecné podmínky používání služby ParlamentníListy.cz.
Diskuse obsahuje 0 příspěvků Vstoupit do diskuse Komentovat článek Tisknout
reklama